Вибираємо гальмівні диски для автомобіля

0
994

Гальмівні диски – дуже важлива частина гальмівної системи автомобіля. Періодично їх, як і інші компоненти, потрібно замінювати. У цій статті розглянемо, які бувають типи гальмівних дисків і на що орієнтуватися при їх виборі.

Власники авто часто цікавляться – які гальмівні диски краще поставити? Вони – важливі складові системи гальмування автомобіля. На них здійснюється вплив колодок – вони труться об диски, тертя викликає уповільнення ходу машини аж до повної зупинки машини. Стан гальмівних дисків і колодок безпосередньо впливає на процес гальмування автомобіля.

Використання низькосортних елементів викликає подовження гальмівного шляху, водій не зможе адекватно розрахувати відстань до зупинки автомобіля, що створить аварійно-небезпечну ситуацію на дорозі.

Важливо купляти гальмівні диски в перевірених магазинах. До прикладу, в Україні якісні галмівні диски ви можете придбати в інтернет-магазині АТЛ – https://atl.ua/avtozapchasti/p/tormoznaya-sistema/tormoznie-elementi/tormoznye-diski, тут ви знайдете великий асортимент різноманітних гальмівних дисків, а також отримаєте професійну консультацію від працівників інтернет-магазину.

А зараз, давайте розгянемо, які є види галмівних дисків.

Гальмівні диски діляться на:

  • Вентильовані. Являють собою з’єднання з пластин, наноситься перфорація зверху.
  • Невентильовані. Складаються з однієї пластини. Також можуть мати перфорацію, насічки.

Перфорування робиться наскрізним або заглибленим методом. Наскрізна охолоджує більш ефективно, але зменшує міцність.  Зараз невентильовані вироби рідко використовуються, вважаються застарілим механізмом.

Диски також можна класифікувати за типом будови:

  • Цілісні. Відливаються одним металевим шматком, оброблюваним для надання потрібної форми.
  • Складові. Складаються з компонентів: маточини, колеса. Маточина виготовляється з алюмінію, кільце – з чавуну, сталі. Компоненти з’єднуються болтами, що запобігають випадкове роз’єднання. Ці вироби характеризуються маленькою вагою, високою міцністю, теплоотводімостью, хорошим відводом продуктів згоряння. Перевага складових дисків – зношені компоненти можна міняти окремо.

Гальмівні диски вимагають періодичної заміни. На періодичність заміни гальмівних дисків впливають наступні фактори:

  • Манери їзди автолюбителя. Гальмування двигуном збільшує тривалість життя гальмівних дисків і колодок, агресивна їзда з різким гальмуванням і розгоном – навпаки.
  • Погодні умови. У спекотну погоду гальмівна система відчуває перевантаження.
  • Рівень забруднення фрикційних накладок.

Гальмівні диски і колодки вимагають заміни у міру зношування. В середньому, на одну заміну дисків припадає дві заміни колодок, вони зношуються швидше.

Якщо, ви вирішили придбати гальмівні диски, радимо вам зайти в інтернет-магазин АТЛ, тут крім великого вибору, ви знайдете дійсно якісні деталі, а також зможете замовити  швидку доставку деталей до свого міста.