“Українці не слухають пісні українською. Гірко та смішно, справді ж?” – Клопотенко дав цікаві поради українцям

1
1396

Відомий український кулінарний експерт, шеф-кухар та телеведучий Євген Клопотенко вирішив не критикувати музичних виконавців нашої країни, а навпаки популяризувати молодих українських виконавців та якісну українську музику. Так він склав свій топ з україномовних виконаців, які ще не є надто популярними.

Про це він написав на своїй фейсбук сторінці.

В його дописі йдеться про наступне:

“Українці не слухають пісні українською. Гірко та смішно, справді ж? Я відкрив топчик з популярними в Україні піснями, а там більшість російською та англійською. Мені сильно заболіло від цієї реальності. Що ми як нація провалили найпростіше тестове завдання на любов до самих себе. Своєї ідентичності та країни.

Потім я змирився та почав шукати. Бо зрозумів, що українських пісень набагато більше, ніж ми з вами знаємо. Тому ділюся з вами українськими гуртами та виконавцями, які, можливо, відомі не всім. Вони дуже різні, але дуже круті. Є джазові, є поп-виконавці, є божевільні, є еклектичні, є з фольклорними нотками. Коли слухаєш – відчуття, що вони словами та нотами обіймають твою душу.

Юлия Рома, альбом «Радуйся». Це колядки та щедрівки у джазовій обробці. Знайшов тиждень тому та вкрився мурахами.

Далі буде просто перелік виконавців (суперпопулярних навмисно не додавав). Гуглите кожного, слухайте все підряд, бо вони того варті.

LATEXFAUNA, Grohotsky Igor, Гурт [o], Bria Blessing / Брія Блессінг, Granula Grace, TVORCHI, Dakh Daughters, Kate Soul, Dakha Brakha, B А́ L L I – Lisa Bajrak, Гурт Правиця, Alina Pash, Анастасия Кочетова, Дао Парк – Dao Park, Maryna Tymofijchuk, Яна Шемаева (Jerry Heil), MÉLOVIN та Antytila / Антитіла (знаю, що ви про них знаєте, просто нагадаю), Maria Burmaka (написав, що супепопулярних виконавців додавати не буду, але Марія – то любов).

Слухайте. У навушниках чи так, щоб лунало на весь простір. Насолоджуйтеся та обов‘язково поширюйте. Давайте трохи більше любити українське, ніж ми любимо зараз. Бо нам є, чим пишатися.”