Сьогодні Блаженніший патріарх України Філарет відзначає свій 90-й день народження

0
1324

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет (Михайло Денисенко) сьогодні, 23 січня, відзначає свій 90-й день народження. Ювіляра вітають політики, церковні діячі та прості українці.

Про це повідомляє РБК Україна.

З нагоди дня дня народження Філарета у Володимирському кафедральному соборі Києва (бульвар Шевченка, 20) розпочалося урочисте богослужіння, в якому беруть участь єпископат та духовенство зі всієї України.

Президент України Петро Порошенко висловив істинно народному українському патріарху та Герою України глибоку повагу і вдячність.

“Рівно 90 років тому на українській Донеччині, в селі з символічною назвою Благодатне, у шахтарський родині прийшов у цей світ хлопець Михайло Денисенко. Прийнявши чернечий постриг у 21 рік, Святіший Патріарх Філарет все своє довге життя присвятив служінню Церкві”, – написав глава держави у своєму Facebook.

Порошенко зазначив, що саме Філарет зробив перші кроки до автокефалії тоді, коли її необхідність більшість з українців ще усвідомлювала.

“Розвиток Православної Церкви України став головною справою його життя. І Господь воздав: Томос для України – є!“, – йдеться у публікації.

Народний патріарх: українці вітають Філарета з 90-річчям

Архієпископ Євстратій Зоря зазначив, що Філарет вірить, навіть коли інші зневірюються.

“Він працює і йде вперед – навіть коли у інших опускалися руки. Дякуємо Вам, наш Учитель, наш Старець, наш Патріарх!”, – написав священнослужитель у своєму Facebook.

Народний патріарх: українці вітають Філарета з 90-річчям

Українці вітають Філарета і пишуть в соцмережах теплі побажання:

“Вітаємо Святійшого Отця Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета! Міцного здоров’я його святості, сил і многії многая благая літа! Гордість нашого народу! Вітаємо!”

“Многая літа!”

“Вітаю Блаженнішого Патріарха Філарета, здоров’я і Божого благословення!”

Народний патріарх: українці вітають Філарета з 90-річчям

“Привітання з днем народження! Здоров’я і довгих років!”

“Велике спасибі за велику справу! Ми не розуміли, а він розумів!”

“Здоров’я і наснаги для України!”

“Найтепліші вітання!”

“Шлях тривалістю в життя”;

“Дивовижний життєвий шлях, дай Бог здоров’я і довголіття!”

“Слава Господові, що послав нам Філарета!”

Народний патріарх: українці вітають Філарета з 90-річчям

Філарет народився в 1929 році в селі Благодатному на Донбасі, в сім’ї робітника. Його дід загинув від Голодомору. Батько майбутнього патріарха Антон Денисенко загинув під час битви за Дніпро в бою за село Коновалова 24 вересня 1943 року. Смерть батька сильно вплинула на світогляд Михайла і його вибір стати священиком.

У 1990-ті роки Філарет почав процес відновлення автокефалії Української православної церкви Київського патріархату, за що він отримав від РПЦ анафему в 1997-му. Через 20 років Вселенський Патріарх Варфоломій визнав анафему недійсною.