”Росіяни — хороші люди”: Ніцой рознесла таксиста за любов до фанатів Путіна

0
1190

Письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой поділилася розчаруванням від нерозбірливого ставлення українців до ворога.

Вона розповіла про свою бесіду з таксистом, який намагався виправдати росіян, які підтримують злочинний режим Володимира Путіна.

Прикрий інцидент стався під час її поїздки на авто сервісу “Уклон”, якому Ніцой надавала перевагу через україномовність водіїв. Про суперечку із таксистом письменниця розповіла на своїй сторінці у Facebook.

“Сідаємо, їдемо, питаю.

 Скажіть, будь ласка, у вас на фірмі умова української мови чи якась позначка навпроти мене стоїть, що зі мною треба розмовляти українською?

 Ні, немає позначки, ви  українською, то і я  українською. Можу з вами і російською,  каже таксист.

— Оце тобі, так добре почали — і все зіпсували. Не треба зі мною російською.

 Та чого, росіяни  хороші люди, вони ж не винні, що у них Путін такий”,  процитувала Ніцой початок її діалогу з водієм, що і стало приводом для подальшої бурхливої дискусії.

Письменниця здивувалася таким поглядам співрозмовника і нагадала йому, що у Путіна  найвищий рейтинг підтримки у світі серед інших президентів. Тому говорити про невинуватість росіян в тому, що їхньою країною править злочинний режим, ніяк не можна. Але таксист продовжував наполягати на своєму і висловив думку, що росіян нібито змушують голосувати за Путіна.

“Що змушують? Любити свого президента? Подивіться на соціологічні дослідження довіри. Рівень його підтримки виріс, йому стали більше довіряти після анексії Криму. Це означає, що росіянам подобаються дії свого президента. Рівень підтримки підскочив після воєнних дій на Донбасі. Це означає, що їм подобається, що їх Путін вбиває українців. Ваш Путін  терорист номер один у світі. Збиває літаки і влаштовує терористичні акти. Він фінансує тероризм та тероризує весь світ  і це подобається росіянам!”  скипіла Ніцой.

Однак водій таксі заперечив їй, що він не вірить ні в які соціологічні дослідження, як і в те, що росіяни дійсно підтримують Путіна. Після цього Ніцой востаннє вирішила спробувати переконати опонента. Вона запитала його, чому спецслужби розвинутих країн досі не ліквідували Путіна як терориста №1, який несе загрозу всьому світу. Але і ця спроба не увінчалася успіхом, оскільки таксист висловив упевненість, що на президента Росії ніхто не зазіхає, оскільки він вигідний іншим світовим лідерам.

“Чим? Що почав третю світову війну? У мене інша версія. Його ліквідація нічого не дасть. Це нічого не змінить. Ця країна і цей народ породить нового Путіна. Такого ж. То несуть ці люди відповідальність за свого лідера? Так! А ви кажете не винні”,  обурилася Ніцой.

Наприкінці поїздки таксист примирливо спробував переконати письменницю в тому, що він нібито підтримує Україну, проте це вже не виправило зіпсованого враження Ніцой про нього.

“Я надламана позицією українців, які не можуть відрізнити чорне від білого, не розуміють причинно-наслідкових зв’язків, і школа ні життєва, ні загальноосвітня їх не вчить це розуміти… Добре, що він хоч за Україну. А з чого почалася вся розмова? З мови і його непринципової позиції до неї”,  підсумувала вона.

Повідомляє Obozrevatel.