Військовий отримав догану за пост у Facebook

0
359

Сувору догану за пост у фейсбуці, що проіснував дві години, отримав офіцер, який у відпустці написав на сторінці в соцмережі, що думає про політику, йдеться у сюжеті новин “Спецкор” на каналі 2+2.

Скандал, переполохав усі Збройні сили. Наразі офіцер відділення інформаційної протидії збирається до суду, щоби довести, що військові мають право на слово. Натомість, у командуванні Сухопутних військ вважають, що майор порушив статут Збройних сил.

Майор Роман Ковальов каже, що не очікував таких наслідків, у вигляді суворої догани, через пост у соцмережі про керівника держави, де назвав президента “бездарним керівником”. Уже за кілька годин колеги попросили Романа цей пост видалити. Командування Сухопутних військ, де служить майор, провело перевірку, результатом якої стала сувора догана офіцеру.

“Він зробив образливий пост, звернення щодо президента нашої країни. Якщо він хоче займатися політичною діяльністю, він повинен тоді залишити Збройні сили України, і тоді він може коментувати все, що завгодно”, – коментує прес-секретар командування Сухопутних військ Збройних сил України Іван Ареф’єв.

Порушення дисциплінарного статуту Збройних сил України – так оцінило командування звернення в соцмережі. Роман із цим твердженням не згодний.

“Писав, як звичайний громадянин, і з моєї сторінки не можна було зробити висновок, що я військовослужбовець. Це моя громадянська позиція, на яку я маю право. Я буду звертатися до суду, бо вважаю, що мене покарано незаконно”, – впевнений Ковальов.

Урізана зарплатня та повільне просування по службі – такі наслідки можуть бути після суворої догани для військового. У штабі Сухопутних військ позицію змінювати не збираються і готові її відстоювати в суді. Незалежні адвокати запевняють – суд, зважаючи на статут Збройних сил, найпевніше, стане на бік відомства.