В Україні ціна на гречку вже скоро суттєво знизиться: коли та чому це станеться

0
163

Найпопулярніша крупа в Україні – гречка – зараз в магазинах продається за рекордною ціною – до 90 грн за кілограм, проте вже восени її вартість має суттєво знизитися.

Про це повідомив голова Міжнародної асоціації виробників і переробників гречки Микола Малієнко, пише «Телеграф».

Теперішня висока ціна на гречку спричинена повномасштабною російсько-української війною та частково експортом закордон.

«Навесні добірне насіннєве зерно гречки наше господарство продавало по 32 тисячі гривень за тонну, були ті, хто продавав його по 50-70 тисяч гривень. Зараз же тонна товарної гречки на ринку коштує 40 тисяч гривень, в роздробі, зрозуміло, приблизно вдвічі дорожче», – пояснив Малієнко.

Гречка впаде в ціні восени тому, що аграрії збільшили площу посівів цієї культури, щоб задовольнити внутрішні потреби країни.

«Після різкого падіння посівів гречки зі 100 тисяч гектарів до 67 тисяч і зростання цін на неї в 2021 році, аграрії нарощують площі під цю культуру. Наприклад, за моїми підрахунками в цьому році під неї було виділено приблизно 120-130 тисяч гектарів, при середній врожайності в 1 тонну з гектара, що цілком реально, ми можемо отримати 120-130 тисяч тонн гречки восени, чого цілком достатньо для внутрішніх потреб країни», – розповів експерт.

В разі, якщо гречку вдасться зібрати в потрібних об’ємах, то вартість, імовірно, знизиться з нинішніх 40 тисяч грн до близько 25 тисяч грн.

«Це дасть роздрібну ціну гречаної крупи в магазинах в листопаді приблизно в 45-50 гривень за кілограм», – спрогнозував Микола Малієнко.