В Україні хочуть поновити обов’язковий техогляд автомобілів: як зміниться процедура?

0
465

Міністерство інфраструктури України планують відновити обов’язковий технічний огляд транспортних засобів. Це нововведення має виступити в дію з 2022 року, проте вводити його будуть поступово.

Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає “Цинічний Львів”.

За його словами, почати вводити техогляд можуть з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться. Такі транспортні засоби все одно проходять сертифікацію.

“Дотримання транспортних технічних вимог і контролю важливі. Але це має бути м’яко, щоб не викликати негативну реакцію і опору населення. Тому що багато згадують Державтоінспекцію, коли там були суцільні черги і за якусь гривню все це продавалося”, – заявив Криклій.

Міністр зазначив, що введення техогляду транспорту є одним з основних вимог в імплементаційних документах щодо євроінтеграції.

“Це майже 20% від наших зобов’язань у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, адже це насамперед стосується екологічних норм. Наприклад, у непромислових містах основним фактором забруднення є саме транспорт. Транспорт – це ще й питання безпеки перевезення пасажирів і вантажів”, – розповів Криклій.

Обов’язковий техогляд приватних авівок в Україні було скасовано в 2011 році, а нові вимоги вводяться у відповідності з Директивою 2014/45/ЄС.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує контролювати проходження техоглядів автобусами і комерційним транспортом з допомогою міток радіочастотної ідентифікації (RFID).

А обов’язковий техогляд в Україні скасували у 2011 році через процедуру пов’язану з корупцією у правоохоронних органах. Додамо, що частина комерційного транспорту проходить техогляд кожних пів року. Мовиться про автобуси та мікроавтобуси, а також транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі. Вантажівки – щороку. Таксі – кожних два роки.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, в Україні скоротили фінанси на субсидії.