Українці масово йдуть на “Захар Беркут”: чи стане фільм найкасовішим за всю історію українського кіно?

0
798

Екранізація історичної повісті Івана Франка «Захар Беркут»  – найамбітніша та найдорожча стрічка часів Незалежності. Голлівудські актори на головних ролях, кошторис в 113,5 млн. грн. (30 млн. надано Держкіно), неабиякі плани просування фільму на західний ринок. «Захар Беркут» із самого початку знімався за голлівудськими стандартами і одразу англійською мовою. Він і виглядає як голлівудський фільм.

Так, бокс офіс історичного екшена “Захар Беркут” режисера Ахтема Сеітаблаєва склав за перший вікенд більше 13,2 млн грн. Фільм в кінотеатрах України переглянули майже 150 тисяч глядачів. Це третій показник серед всіх українських фільмів за часи Незалежності. Але, на відміну від інших стрічок, цей фільм вийде  у міжнародному прокаті під назвою “The Rising Hawk”, де зможе зібрати значно більші суми від перегляду в кінотеатрах. Тому цілком ймовірно, що фільм стане найкасовішим за всю історію українського кіно!
Нагадаємо, “Захар Беркут” вийшов у прокат 10 жовтня 2019 року. Режисери фільму – Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн. Автори сценарію – Ярослав Войцешек, Річард Ронат.

Зйомки фільму проходили влітку минулого року неподалік Синевирської Поляни на Закарпатті та під Києвом, де були побудовані головні декорації. У роботі над фільмом взяла участь велика міжнародна акторська команда з України, США, Казахстану, Великобританії та Монголії.

«Захар Беркут» знято з розмахом. Це помітно по великих декораціях, ретельно продуманих костюмах, масі дрібниць у кадрі, по постановці світла, по візуальних ефектах. І ясна річ, по батальних сценах. Бої у «Захарі Беркуті» дійсно не соромно дивитися. У них майже нема зайвої показності, сутички виглядають цілком природньо. Як маленькі бійки один на один, так і великі батальні сцени, як то обидва бої з монголами в ущелині. До слова, те урочище – певно, найбільша декорація, що була збудована в Україні, і вона дотепер стоїть на київській Троєщині.