У США поховали відомого священика: українська діаспора сумує

0
669

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на цвинтарі Св. Миколая.

Висвячений на священика у 1982 році, отець 37 років служив українській громаді.  О. Мирон Панчук був випускником Університету Лойола, де вивчав психологію та філософію. Богословські студії розпочав у 1977-1978 роках в Торонто в Коледжі св. Михаїла та продовжив їх в Католицькій Теологічній Унії, формуючись з іншими семінаристами у філії Українського Католицького Університету в Чикаго. Завершив магістерські курси з богослов’я та докторат з психології.

Отець ніколи не припиняв навчатися, писав аналітичні статті і дописи, вів дослідження. У 2017 році, будучи вже важко хворим і прикутим до візка, він знайшов у собі сили захистити докторську дисертацію з психології з назвою “Розбиті образи, зламані життя: Соціальні сновидіння у зціленні української історичної травми”.

Отець Мирон був не тільки священиком, він був активним громадським діячем, вчителем, промовцем, пластуном. Належав до багатьох українських громадьких організацій діаспори: Комітету міст-побратимів Чикаго-Київ, Українського інституту модероного мистецтва в Чикаго, був віце-президентом Американської фундації українського Голодомору-Геноциду, а також, підтримував Організацію українсько-американських ветеранів, брав участь у подіях Спілки української молоді (СУМ), захоплювався журналістикою.

Отець Мирон часто подорожував Україною з місіями. А після відвідин чорнобильської зони, спродюсував документальний фільм “Четвертий блок” (у 2011 році), присвячений 25-й річниці Чорнобильської катастрофи. Його день народження припадав на 26 квітня – день Чорнобильської аварії.

З кожної подорожі Україною отець Мирон повертався з новими ідеями і метою. Він глибоко вболівав за Україну та все українське. Отець ставав на захист майстерні українських художників, яких виселяли з Києво-Печерської Лаври, був задіяний у дослідженнях Української організації хворих на СНІД, був учасником Євромайдану в Києві та протестів і мітингів в Українському Чикаго на підтримку України.

Отець Мирон Панчук був щирим приятелем для молоді і багатьох людей, які запам’ятали його гострий розум та глибоке мислення, щирість та відвертість у спілкуванні.

Вічна Пам’ять.