У Польщі в розважальному закладі жорстоко побили двох молодих українців (ФОТО)

0
8987

У Польщі у нічному клубі міста Владиславово жорстоко побили двох молодих українців. Хлопці є братами та легально приїхали до сусідньої країни на заробітки.

Як пишуть ЗМІ, в ніч на 26 серпня двоє охоронців нічого клубу “Чорний кінь” побили 23-річного Миколу та 19-річного Владислава, коли почули, що ті розмовляють між собою українською мовою.

Цієї ночі вони пішли погуляти до пляжу, а на зворотному шляху вирішили зайти до клубу, щоб випити. Як розповіли свідки, чоловіки були спокійними та поводились культурно.

“Я попросила його нікуди не їхати, але Микола переконав мене. Сказав, що він працює так наполегливо і відпочити не закодить, – розповідає Анна, наречена Миколи. – Я залишилася вдома з їхньою матір’ю, а брати поїхали насолоджуватися вільним часом у Владіславово”.

Микола та Владислав вийшли на вулицю за сигаретою. Коли вони стояли перед клубом на вул. Спортова, то розмовляли між собою українською мовою. Потім на них напали.

Українці кажуть, що вони почули з вуст двох охоронців багато образливих слів.

Коли старший брат словесно намагався захистити молодшого, вони обоє отримали велику дозу сльозогінного газу в обличчя. Владислав отримав кулаком по голові, впав на тротуар і, ймовірно, втратив свідомість.

Другий охоронець “Чорного коня” вдарив у голову Миколу, який впав і вдарився головою об тротуар. Зловмисник продовжував бити 23-річного хлопця.

Коли Владислав прокинувся, він побачив свого старшого непритомного брата у величезній калюжі крові – він швидко викликав поліцію та медичну допомогу.

“Поранений Владислав трусився та був шокований, – розповідає його мати Наталія. – Він чекав на місці, поки не з’явиться швидка допомога, він дуже боявся життя брата”.

Внаслідок інциденту хлопець Микола втратив багато крові, його доправили вертольотом до лікарні у Гданську. Впродовж 18 днів постраждалий перебував у комі.

5d95ca4942aca pНаразі стан хлопця і досі важкий – у нього травма головного мозку, не працює одна сторона тіла, хлопець не розмовляє та має часткову втрату пам’яті.

Родичі постраждалого організували збір коштів на його лікування та просять про допомогу небайдужих людей, бо усі зароблені кошти вже витратили на лікування.

Допомогти родині фінансово можна за посиланням.

Наразі триває слідство, двом людям було пред’явлено звинувачення та обрано запобіжний захід. Прокуратура звинуватила двох чоловіків у нападі на хлопців. Це охоронці “Чорного коня”, які повинні були стежити за безпекою людей тієї ночі.

Одного нападника посадили під варту на три місяці, а інший знаходиться під поліцейським спостереженням та забороною виїзду з країни під заставу 20 000 злотих.

Кваліфікація злочину значною мірою залежатиме від стану здоров’я Миколи.

Зараз матір хлопців у відчаї та ні на крок не відходить від сина. Ситуація української родини з Владиславова дуже складна. З усіх чотирьох працює лише наречена Анна. Владислав перестав працювати, бо його здоров’я не дозволяло. Він також допомагає моїй матері піклуватися про брата. Наталія, мати побитих хлопців, була звільнена з посади, як тільки її начальник дізнався про ситуацію.

“Я не боюся жодної роботи і на все готова. Мені це потрібно, щоб можна було подати заяву на проживання, – каже матір. – Без неї мені доведеться повернутися в Україну, і я не можу уявити, щоб залишити сина в лікарні, тим більше, що Микола залежний від нашої опіки”.

Незважаючи на все погане, що трапилося з українською родиною, вони висловлюють величезну подяку за надану допомогу.

“У нас немає вертольотів в Україні, тож якби щось подібне сталося з нами, Микола не пережив би цього. Він живе зараз лише завдяки такій швидкій та професійній допомозі, яку надають рятувальники та лікарі у Гданську, – каже мати побитого юнака. – Ми надзвичайно вдячні за це”.

5d95ca47df44c p5d95ca44c2cf0 p5d95ca4a5ef56 p