У НПП «Північне Поділля» корупціонер очолив комісію з питань преміювання працівників

0
982

У Національному природному парку «Північне Поділля» наказом директора Кийка А.О. створено постійно діючу комісію з преміювання працівників установи у складі 5 чоловік. Також цим же наказом затверджено Положення про зазначену комісію й доведено до відома адміністрації установи та начальників відділів і відділень.

Найбільше, що обурило працівників парку, так це те, що головою комісії назначено заступника директора, головного природознавця Лилика В.І., якого Бродівський районний суд своїми постановами від 17 березня 2020 року у справах №439/278/20 та №439/279/20 визнав особою, яка вчинила адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Інформація про це міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Заступник директора – головний природознавець національного природного парку «Північне Поділля» ОСОБА_1 (Лилик В.І. – авт.) наказом №51-о від 02.07.2019 преміював себе з нагоди професійного свята – Дня працівника природно-заповідної справи, та не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів порушивши вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», – зазначено у судовій постанові №439/279/20.

Читайте також: на директора НПП «Північне Поділля» та установу накладено фінансові санкції за невиконання приписів інспекції Держпраці.

Щодо створеної постійно діючої комісії з питань преміювання працівників НПП «Північне Поділля», то її легітимність є сумнівною, оскільки не відповідає приписам Колективного договору. Так вважає голова первинної профспілкової організації установи Сергій Тимкевич.

Подібної думки дотримується і начальник відділу державної охорони ПЗФ Василь Сурмай. У своїх роз’ясненнях, викладених письмово, він зазначив: «Невід’ємною частиною діючого Колективного договору є Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам Національного природного парку «Північне Поділля», затверджене керівником та погоджене уповноваженим представником трудового колективу. В ньому відсутні положення щодо створення та діяльності такої комісії».

Начальниця науково-дослідного відділу парку Галина Паньковська вважає, що було б доцільно включити до складу комісії представників із кожного підрозділу.

Провідний фахівець з кадрів Володимир Ковбаса хоча й погодився зі створенням такої комісії, все ж висловив думку, що комісія з питань преміювання повинна мати критерії збільшення і зменшення премій за поданням керівників структурних підрозділів.

Проте письмових претензій щодо голови постійно діючої комісії з питань преміювання працівників НПП «Північне Поділля» Лилика В.І. не надійшло.

Михайло Шишка, журналіст, спеціально для ІА «Цинічний Львів»

P.S. Редакція сайту готова розмістити коментар адміністрації НПП “Північне Поділля” щодо ситуації, яка склалася.