На директора НПП «Північне Поділля» та установу накладено фінансові санкції за невиконання приписів інспекції Держпраці

0
853
Фото з веб-сайту НПП «Північне Поділля»

За невиконання законних вимог інспектора Головного управління Держпраці у Львівській області директора Національного природного парку «Північне Поділля» Кийка О. А. притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 188-6 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 901 грн.

Про це повідомив у листі заступник начальника вищезазначеного управління А. Материцький.

Також у документі зазначено, що враховуючи невиконання вимог припису, управлінням накладено на НПП «Північне Поділля» фінансову санкцію в сумі 4723 грн.

Як повідомляє ГУ Держпраці, в листопаді минулого року управлінням проведено захід державного контролю у формі інспекційного відвідування НПП «Північне Поділля», за результатом якого встановлено порушення вимог чинного законодавства про працю в частині прийняття власником в односторонньому порядку рішень з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, колективним договором. Відтак, директору НПП «Північне Поділля» Кийку А.О. було внесено припис на усунення виявлених порушень та складено протокол про адміністративне правопорушення, який скеровано на розгляд Бродівського районного суду.

А ще Андрій Материцький повідомив: «Матеріали інспекційного відвідування по відношенню до директора НПП «Північне Поділля» Кийко А.О., в діях якого можливі ознаки кримінального правопорушення у зв’язку з безпідставною невиплатою премій працівникам, відповідальність за яке передбачено статтею 172 Кримінального кодексу України, скеровано до Бродівського відділення поліції для надання юридичної оцінки».

На початку року посадовими особами Управління Держпраці проведено захід контролю і було виявлено невиконання вимог припису. «Директором Кийко А.О. не надано жодних підтверджуючих документів про усунення виявленого порушення та приведення у відповідність вимогам колективного договору нарахування премії працівникам, яку в попередній період часу не нараховано без жодного обґрунтування та без належних на це підстав, що суперечить вимогам колективного договору», – йдеться у листі управління Держпраці.

Власну точку зору на приписи інспекції Головного управління Держпраці висловив директор НПП «Північне Поділля» Кийко А.О. У коментарях він зазначив: «Остання їхня постанова оскаржується зараз НПП «Північне Поділля» в суді. Тобто нам прийшло повідомлення для уточнення деяких позивних вимог, що буде здійснено адміністрацією парку і буде надіслано вже після першого числа уточнена позовна заява, для того, щоб доказати в суді, що позивні вимого нашого управління Держпраці не відповідають тому, що роз’яснив Верховний суд України при розгляді однієї із справ, які вже стосувалися трудового законодавства». Кийко А.О. вважає, що усе це зусилля людей, які пробують «очорнити» парк загалом, чи його діяльність як керівника, – зовсім не відповідають дійсності. «Я стараюся провадити свою діяльність так, щоб вона була, у першу чергу, законною та справедливою щодо працівників», – сказав директор НПП «Північне Поділля».

Стосовно позивної судової заяви НПП «Північне Поділля» до Головного управління Держпраці у Львівській області, то Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу залишити її без руху, оскільки позивач не дотримався вимог, передбачених чинним законодавством – недоплатив судовий збір в сумі 18077,20 грн. Про це йдеться в Ухвалі (справа №380/3053/20), розміщеній на офіційному сайті зазначеного суду.

Окрім приписів та звернення в поліцію, Головне управління Держпраці у Львівській області поінформувало листом Міністерство енергетики та захисту довкілля України про ситуацію, яка склалася в НПП «Північне Поділля», в частині неправомірних дій керівника, що виразились у порушенні законодавства про працю, для відома та відповідного реагування.

В одному із листів профільне міністерство на вищеописану ситуацію, повідомляє, що розмір премії директора парку за лютий-березень 2020 року зменшений до 20% на підставі результатів оцінки діяльності установи Головним управлінням Держпраці у Львівській області і професійною спілкою працівників атомної енергетики та промисловості України та ще виникненням реального конфлікту інтересів з боку заступника директора, головного природознавця парку Лилика В.І., якого, через зловживання посадовим положенням призвело до адміністративної відповідальності. (Щодо заступника директора Лилика В.І., то минулого року він вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією – не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів і преміював себе в розмірі посадового окладу у сумі 6232 грн. Про це йдеться у постановах Бродівського районного суду, справи №439/278/20 та №439/279/20 за 17 березня 2020 року.

Іншим листом профільне міністерство повідомляє таке: «Наразі Департамент підтримав пропозицію первинної профспілкової організації Парку і професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України про розірвання контракту з директором Парку Кийком А.О. (перебуває на розгляді керівництва міністерства).

З огляду на ухвали суду за дії, пов’язані із реальним конфліктом інтересів, Департамент заповідної справи (структура у складі Міненерго – авт.) вважає за доцільне Лилику В.І. оголосити догану і позбавити права прийняття фінансових розпорядчих рішень».

Директор НПП «Північне Поділля» Кийко А.О., коментуючи питання корупційної діяльності свого заступника, сказав: «Я ніяких заходів більше не буду вживати, оскільки його через суд оштрафували за фактично помилку, яку він не навмисно вчинив. Було дві постанови суду, були штрафи. Лилик усе це сплатив – він з цим згодився і цього не оскаржував. Хоча можна було оскаржувати, але цьому завадив карантин».

Між тим, у рядових працівників НПП «Північне Поділля» – своя думка на вищеописану ситуацію. Але, з причин потрапити у немилість директора та його заступника, вони коментувати взаємовідносини керівництва установи з активом трудового колективу не хочуть.

Михайло Шишка, журналіст, спеціально для «Цинічний Львів»

P.S. Редакція ІА “Цинічний Львів” готова розмістити коментар дирекції НПП “Північне Поділля” з приводу ситуації, яка склалася.