У Львові дружина священника з COVID-19 народила донечку: медики поки не роблять жодних прогнозів щодо їх одужання

0
1247

37-річна мати шістьох дітей, яка захворіла у Львові на COVID-19 на 7-му місяці вагітності, вже відключена від апарату штучної вентиляції легень і дихає за допомогою кисневої маски. 6 грудня лікарі провели кесарський розтин, і жінка народила шосту дитину – дівчинку. Але наразі медики не роблять жодних прогнозів щодо пацієнтки і немовляти, яке вже дихає самостійно. Перший тест у дівчинки був позитивний на коронавірусну інфекцію.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на Радіо Свобода.

Ані до матері – Катерини Терлецької, ані до маленької Дарини, окрім медичного персоналу, нікого не пропускають. Батькові новонародженої дівчинки медики щодня надсилають її фотографії. А днями дружина Катерина, яку відключили від ШВЛ, передала чоловікові записку.

Дитина народилась 6 грудня на 28-му тижні. Зараз їй 31-й тиждень скоригованого віку, якщо додати час після народження. За словами медиків, дитина самостійно дихає і реагує на лікування.

«Дитина відповідає на призначене лікування, перетравлює їжу у більшому об’ємі, ще не може самостійно смоктати. Така дитина після народження мусить втратити вагу, а потім поволі поновлює її. Народилася 1230 грамів, а зараз її вага – 1280. 50 грамів для неї – це дуже багато. Втратила той відсоток, який прийнятний у цій ситуації. Вона вже багато може робити сама. Ще є короткочасні зупинки дихання. Але лікування триває. Перед нею ще довгий шлях, але ми тішимося успіхами, які маємо. Ми робимо все, щоб мінімізувати загрозу її життю», – розповіла про стан здоров’я немовляти Зоряна Салабай, завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей Львівської обласної клінічної лікарні.

Зоряна Салабай

Перший тест на COVID-19 у дитини був позитивний. Сьогодні взяли другу пробу на аналіз. Симптоми коронавірусної інфекції у новонароджених дітей інші, ніж у дорослих, наголошує медик. До того ж, украй рідко у світі дітям, народженим кесарським розтином, передається вірус від матері.

«В основному отримуємо негативні тести, коли діти народжуються від матерів із COVID-19. У новонароджених дітей це захворювання перебігає по-іншому, ніж у дорослих. У дитини були проблеми з диханням, коли вона поступила у лікарню. Це могло бути пов’язано з терміном народження. Якби не був постійний контроль чи лікарська допомога, могла б бути інша картина. Ми не даємо цій хворобі можливості прогресувати і розвиватися. У цілому світі це нова, агресивна хвороба з нетиповим перебігом у людей. Щодо новонароджених тривають спостереження і дослідження», – каже Зоряна Салабай.

 

Жінка дихає через кисневу маску

Жодних прогнозів щодо одужання матері дитини Катерини Терлецької лікарі на сьогодні теж не роблять. Медикам вдалося стабілізувати стан пацієнтки, вона дихає за допомогою кисневої маски, а не ШВЛ, перебуває при свідомості і навіть трішки розмовляє.

«На даний час є позитивна динаміка, але пацієнтка надалі – у важкому стані. Бо уражений великий відсоток легень, і це ще буде довший час. Жінка знає, що дитина жива і у лікарні, це стимулює її до боротьби за життя. Пацієнтка поступила до нас 6 грудня у вкрай важкому стані, з ознаками дихальної недостатності на фоні двобічної COVID-пневмонії, з важким ураженням легень – понад 90%. Жінка була вагітна. Ми лікуємо, згідно з протоколом», – розповіла Олена Войтович, лікар-анестезіолог відділення реанімації, інтенсивної терапії Львівської лікарні швидкої допомоги.

Олена Войтович

14 листопада Катерина Терлецька, яка була на 7-му місяці вагітності, відчула симптоми застуди. Спершу, під контролем сімейного лікаря, лікувалась вдома. 20 листопада її шпиталізували у пологовий будинок, де вона була під наглядом лікарів до 6 грудня. Але стан жінки різко погіршився, і її перевезли у лікарню швидкої допомоги. Цього ж дня медики провели їй кесарський розтин, і народилась дівчинка.

Багато людей зголосились допомогти фінансово родині Терлецьких.

 

Тут лікарі борються за життя багатодітної матері
У реанімаційному відділенні лікарні швидкої допомоги немає вільних місць. Тут перебувають пацієнти, переважно віком 40–70 років, із COVID-19 у критично важкому стані. Олена Войтович зауважила, що захворювання дуже непередбачуване, медики не можуть спрогнозувати, як воно буде проходити у того чи іншого хворого. Інколи при невеликому відсоткові уражених легень і правильному лікуванні людина вмирає. А буває й навпаки: при важкому перебігу захворювання пацієнт одужує.