У Львові добровольці полку “Азов” поділилися спогадами про Широкинську операцію (ФОТО)

1
2396

Учора,14 лютого,  Національний Корпус Львівщини провів  тематичний вечір звитяги, приурочений Четвертій річниці Широкинської операції, на якому українські військові поділилися своїми спогадами з молоддю про найуспішніший наступ українських захисників в зоні ООС за останні 4 роки.

Про це повідомляє наш кореспондент.

Як відомо, Павлопіль-Широкинська наступальна операція відбулася 10-15 лютого 2014 року. Офензива здійснювалася лише силами піхоти “Азову”, без допомоги ЗСУ. Результатами українського бліцкригу стало відсунення на кілька десятків кілометрів російських військ від Маріуполя, що забезпечило спокій в місті та відведення частини ворожої армії з Дебальцево.

“Там, під час Широкинської операції, усі добровольці полку “Азов” по-справжньому стали  сім’єю. Багато наших братів загинуло за визволення Маріуполя від сепаратистів, але вони назавжди залишаться частиною великого руху. Ми-єдине ціле. Зараз молодь, яка вступає в наші лави, назавжди поєднується з кожним, хто воював в цьому полку за нашу державу. Ми були такі самі як ви, хлопці без особливої військової підготовки, але з великою мотивацією та бажанням боротися. Широкинська операція довела нашу спроможність воювати з мінімальною кількістю техніки та військових” – поділився  спогадами доброволець полку “Азов” Ігор Михайлишин.

“Перед операцією всі бійці всі чекали з нетерпінням на щось грандіозне. Не було більше сил сидіти склавши руки в той час, як хлопці гинули під кулями в Дебальцево. Спочатку  ми всі буквально просилися туди, хотіли допомогти нашим військовим, але доля готувала нас до війни за Широкине. В день перед самою операцією в усіх зібрали телефони. Ніхто не міг заснути, очікували наступного ранку. Нас розбудили вночі, під базу в Маріуполі під’їхала величезна колона військової техніки. Проте, коли ми вийшли на вулицю, то зрозуміли, що з нашої батальйонної техніки в нас є лише один БТР, який ми успішно забрали в сепаратистів та один камаз. Наступальну операцію почали тільки силами піхоти” – згадує військовий батальйону “Азов” Юрій Бурзак.

Нагадуємо, що з нагоди Четвертої Широкинської операції український військовий з Львівщини поділився спогадами з фронту.