У Комітеті захисту прав громад зареєстрували петицію до Президента щодо перегляду перспективного плану

0
1426
координатор Комітету захисту прав громад Віталій Горбатенко

Координатор Комітету захисту прав громад Віталій Горбатенко зареєстрував петицію до Президента України щодо перегляду перспективного плану формування територій громад Львівської області. 

Відповідна петиція була оприлюднена 12 червня 2020 року на сайті president.gov.ua.

Як йдеться у петиції, 27 квітня 2020 року за поданням Львівської ОДА Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області (далі — перспективний план), який стане підґрунтям для створення адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області, і відповідно для проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій територіальній основі.

Читайте також: У Комітету захисту прав громад провели “лікбез” для обласних децентралізаторів.

“Слід зауважити, що розроблення перспективного плану на Львівщині супроводжувалося загостренням суспільно-політичної ситуації. До впровадження карантинних заходів під стінами Львівської облдержадміністрації кілька тижнів стояв так званий децентралізаційний Майдан.

Окрім того, громади неодноразово виїжджали на захист своїх прав до Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України. Станом на сьогодні низка органів місцевого самоврядування готують обґрунтовані судові позови щодо скасування розпорядження уряду, а також мають намір звернутися в Парламентську асамблею Ради Європи щодо цинічного нехтування їхніми демократичними та конституційними правами”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим закликається Президента України та Кабінет Міністрів України вжити заходів щодо перегляду перспективного плану Львівської області:

  • у перспективному плані Львівської області врахувати усі утворені відповідно до законодавства об’єднані територіальні громади із середнім та високим показниками спроможності, а також ті проєктовані громади, які передбачені рішенням Львівської обласної ради від 05 грудня № 943;

  • формувати проєктовану Львівську міську ОТГ виключно на підставах добровільного об’єднання;

  • вжити заходів для збереження органів місцевого самоврядування у таких містах як Винники, Стебник, Дубляни (Жовківського району) та Соснівка (або Сілецька ОТГ).