Користувачі бездротової мережі Wi-Fi деколи стикаються з певними проблемами в її роботі, за яку відповідає роутер (маршрутизатор). Серед них — перебої з’єднання або повна відсутність сигналу, занадто низька швидкість інтернету. З чим це пов’язано та як можна виправити — розповімо далі.
Найчастіші проблеми та їх причини
До типових проблем, пов’язаних з роботою роутера, належать:
- Періодичні обриви зв’язку. Деякий час інтернет стабільний, а потім раптово пропадає. Потім знову з’являється. І так постійно.
- Падіння швидкості інтернету без видимої причини. Може спостерігатися постійно, а може час від часу. Інколи навіть у певний час доби.
- Повна відсутність з’єднання. У ПК та девайсах з’являється напис «Без доступу до інтернету».
- Слабкий рівень сигналу. Wi-Fi зникає в деяких місцях квартири.
Сюди можна додати й інші проблеми. Але причини у всіх випадках зазвичай такі:
-
«зашумлення» радіоефіру через велику кількість Wi-Fi роутерів, встановлених у сусідніх квартирах;
-
недостатній прийом сигналу у віддалених кімнатах.
Способи вирішення проблем з Wi-Fi
Якщо ви зіткнулись з проблемою доступу до інтернету, дійте так:
- Перезавантажте маршрутизатор. Швидше за все прилад автоматично вибере менш завантажений канал, і проблема вирішиться сама собою.
- Якщо перше не допомогло, варто перевірити швидкість доступу в інтернет. Для цього під’єднайте до маршрутизатора кабель в один з локальних портів. Якщо швидкість не відповідає тарифному плану, то проблема найімовірніше у каналі зв’язку між вашим інтернет-провайдером та роутером. У цьому випадку треба телефонувати на лінію підтримки провайдера.
- Якщо швидкість в кабелі відповідає тарифному плану, при цьому проблема проявляється у певний час (наприклад, увечері, коли більшість сусідів активно використовують бездротову мережу), значить, потрібна заміна роутера на дводіапазонний, з підтримкою діапазону 5 ГГц.
Який роутер вибрати
У продажу є багато сучасних моделей маршрутизаторів. Було складено перелік найкращих серед них, до якого ввійшли наступні вай-фай роутери:
- Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4A Gigabit Edition. Дводіапазонна модель з чотирма антенами, що забезпечує передачу даних навіть у найвіддаленіші кімнати.
- Mikrotik hAP ac3 (RBD53iG-5HacD2HnD). Забезпечує стабільне з’єднання на великій площі. Передає дані у двох діапазонах.
- TP-Link Archer A8. Дводіапазонний роутер з трьома антенами. Демонструє високу якість сигналу та охоплення великої площі.
- Xiaomi AIoT Router AC2350 (DVB4248GL). Має високу швидкість передачі даних у діапазонах 5 ГГц та 2,4 ГГц. Надає можливість підключення до 128 користувачів одночасно. Цю надпотужну модель, як й інші з перелічених, можна знайти в каталозі Алло.
Типові проблеми у роботі бездротової мережі Wi-Fi найчастіше вирішуються перезавантаженням роутера або його заміною на більш сучасну модель.