Типові помилки у роботі роутера

0
79
alt_вай_фай

Користувачі бездротової мережі Wi-Fi деколи стикаються з певними проблемами в її роботі, за яку відповідає роутер (маршрутизатор). Серед них — перебої з’єднання або повна відсутність сигналу, занадто низька швидкість інтернету. З чим це пов’язано та як можна виправити — розповімо далі.

Найчастіші проблеми та їх причини

До типових проблем, пов’язаних з роботою роутера, належать:

 • Періодичні обриви зв’язку. Деякий час інтернет стабільний, а потім раптово пропадає. Потім знову з’являється. І так постійно.
 • Падіння швидкості інтернету без видимої причини. Може спостерігатися постійно, а може час від часу. Інколи навіть у певний час доби.
 • Повна відсутність з’єднання. У ПК та девайсах з’являється напис «Без доступу до інтернету».
 • Слабкий рівень сигналу. Wi-Fi зникає в деяких місцях квартири.

Сюди можна додати й інші проблеми. Але причини у всіх випадках зазвичай такі:

 • «зашумлення» радіоефіру через велику кількість Wi-Fi роутерів, встановлених у сусідніх квартирах;

 • недостатній прийом сигналу у віддалених кімнатах.

Способи вирішення проблем з Wi-Fi

Якщо ви зіткнулись з проблемою доступу до інтернету, дійте так:

 1. Перезавантажте маршрутизатор. Швидше за все прилад автоматично вибере менш завантажений канал, і проблема вирішиться сама собою.
 2. Якщо перше не допомогло, варто перевірити швидкість доступу в інтернет. Для цього під’єднайте до маршрутизатора кабель в один з локальних портів. Якщо швидкість не відповідає тарифному плану, то проблема найімовірніше у каналі зв’язку між вашим інтернет-провайдером та роутером. У цьому випадку треба телефонувати на лінію підтримки провайдера.
 3. Якщо швидкість в кабелі відповідає тарифному плану, при цьому проблема проявляється у певний час (наприклад, увечері, коли більшість сусідів активно використовують бездротову мережу), значить, потрібна заміна роутера на дводіапазонний, з підтримкою діапазону 5 ГГц.

Який роутер вибрати

У продажу є багато сучасних моделей маршрутизаторів. Було складено перелік найкращих серед них, до якого ввійшли наступні вай-фай роутери:

 • Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4A Gigabit Edition. Дводіапазонна модель з чотирма антенами, що забезпечує передачу даних навіть у найвіддаленіші кімнати.
 • Mikrotik hAP ac3 (RBD53iG-5HacD2HnD). Забезпечує стабільне з’єднання на великій площі. Передає дані у двох діапазонах.
 • TP-Link Archer A8. Дводіапазонний роутер з трьома антенами. Демонструє високу якість сигналу та охоплення великої площі.
 • Xiaomi AIoT Router AC2350 (DVB4248GL). Має високу швидкість передачі даних у діапазонах 5 ГГц та 2,4 ГГц. Надає можливість підключення до 128 користувачів одночасно. Цю надпотужну модель, як й інші з перелічених, можна знайти в каталозі Алло.

Типові проблеми у роботі бездротової мережі Wi-Fi найчастіше вирішуються перезавантаженням роутера або його заміною на більш сучасну модель.