Сьогодні померла мама Героя Небесної Сотні Олександра Храпаченка

0
3591

Від важкої хвороби померла 50-річна Тетьяна Храпаченко, мама загиблого Героя Небесної Сотні Олександра Храпаченка.

Про це повідомляється у соціальних мережах.

Відомо, що жінка боролася з онкологією, проте недуга виявилася сильнішою. Багато рівнян та жителів області намагалися намагалися допомогти Тетьяні прожити якомога довше. У пам’яті людей вона назавжди залишиться, як сильна, вольова та неймовірно добра жінка.

Світлина від Наталії Крісман.

Олександр Володимирович Храпаченко (18 вересня 1987, Рівне, Рівне – 20 лютого 2014, Київ) — активіст Євромайдану. Театральний режисер-початківець. Убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві. Герой Небесної Сотні, Герой України.

Загинув від кулі снайпера, що потрапила у ключицю, пройшла легені та застрягла у печінці. Убитий близько 11:00, смерть настала миттєво.

За повідомленням Володимира Пастушка (члена сотні “Волинська Січ”, до якої також належав Олександр Храпаченко), його було вбито пострілом з готелю “Україна”, на останній барикаді на вулиці Інституцькій вулиці. З цієї ж сотні всього загинуло шість чоловік та десять було поранено.

В одному з інтерв’ю Володимир Пастушок написав: «Ми із ним були найкращими друзями. Зараз багато невідомих осіб розповідають про те, що вони теж із ним були постійно на Євромайдані (зараз багато „майданівців“ познаходилось). А тоді до нашої рівненської компанії входили: я, Храпаченко, Едуард Гриневич, Іван Городнюк („Месник“), Євгеній Перев’язко („Шаула“). Саша загинув у бою. Він був на барикаді за Жовтневим, нам з Шаулою довелося побігти униз по їжу, бо зранку нічого не їли, а сили нам були дуже потрібні, адже із хвилини на хвилину міг розпочатися наступ “Беркута”. Коли я повернувся, то він був уже на першій барикаді зверху, керуючи захистом. Я чомусь тоді відчував, що уб’ють мене, а не його, і ходив там на повен зріст. Він, побачивши це, гукнув: „Пісне! Пісне! Заляж, не геройствуй!“. І це були останні його слова, після цього я впав, а далі почув постріл, і… все. Що відбувалося потім, не дуже добре пам’ятаю, бо плакав, кричав, словом, істерика…»

Похований 23 лютого 2014 року року у Рівному на цвинтарі «Новий» поряд з іншими загиблими героями Небесної сотні.

За суспільним визнанням належить до “Небесної Сотні”.