Російський сервіс із виклику таксі продовжує працювати у Львові під іншим брендом

0
1953

Американська платформа з виклику автомобілів Uber працює в Україні і, зокрема, у Львові через компанію-посередника, яка зареєстрована у РФ і має зв’язок з сервісом Яндекс.

Про інформує “Цинічний Львів” з посиланням на Zaxid.net

У програмі «Стінка на стінку» голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський розповів, що  крім «російського сліду» Uber, так звані онлайн-сервіси, які заполонили ринок таксі України, організували свою роботу дуже хитро, щоб максимально ухилятися від сплати податків. Відтак місцеві перевізники вважають, що водії онлайн-сервісів і ліцензовані львівські таксисти працюють не в рівних умовах.

За словами Андрія Корчинського, свого часу на львівський ринок таксі намагався агресивно зайти сервіс із виклику таксі Яндекс. Вартість поїздки стартувала з 20 грн. Для промоційної кампанії були залучені навіть автомобілі Teslа. Та після акцій протесту місцевих перевізників таксі, сервіс Яндекс офіційно перестав працювати у Львові. На сьогодні ж він відновив роботу вже під іншим брендом.

«У нас немає UBERа, у нас є UBERlin. Це російська компанія, яка поглинена Яндексом. Там 64% з 2017 року має Яндекс і тільки 34% має Uber. Здавалося б, львівські таксисти побороли російський Яндекс, але цей сервіс таки працює в нас. Вони працюють на одній платформі Яндекса», – пояснив голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський.

У міському управлінні транспорту кажуть, що від роботи онлайн-сервісів бюджет не отримує надходжень за двома пунктами. Це ліцензія на право перевезення пасажирів, яка коштує мінімальну заробітну плату (5 тис. грн) і є безтерміновою, а також – сплата податків.

«Міська скарбниця взагалі нічого не отримує на сьогоднішній день. Але вони користуються інфраструктурою (дорогами), а віддачі жодної немає», – наголосив заступник начальника управління транспорту міста Львова Олег Партика.

Читайте також: “Дівчинка ледве дихала і не могла говорити”: у Львові таксист відомої компанії напав на 14-річну пасажирку