Польща продовжила жорсткий карантин: відомо, що залишиться закритим

0
639

Уряд Польщі ухвалив рішення продовжити жорсткий карантин, який діятиме щонайменше до 18 квітня 2021 року.

Про це повідомляє RMF із посиланням на заяву прем’єр-міністра країни Адама Недзельського

“Ми вирішили, що чинні обмеження будуть продовжені на термін трохи більший за тиждень. Трохи – тому що ми хочемо, щоб це був період, який також включатиме наступні вихідні”, – зазначив політик.

За словами Недзельського, обмеження діятимуть щонайменше до 18 квітня. Після цього уряд країни визначиться, що робити далі.

Міністр підкреслив, що наступні рішення будуть пов’язані із кількістю виявлених випадків зараження найближчими днями.

“Понад усе, це найважливіша причина, ми хочемо побачити, як виглядатимуть наслідки хвилі хвороби на рівні використання лікарняної інфраструктури”, – додав Недзельский.

Як зазначив прем’єр, нині у Польщі переважає штам SARS-CoV-2, раніше виявлений у Великій Британії. При цьому у країні також зафіксовані поодинокі випадки мутацій вірусу, виявлені у Південній Африці та Бразилії.

На сайті польського уряду повідомляється, що у зазначений період країні не працюватимуть великі меблеві та будівельні магазини площею понад 2000 квадратних метрів, а також торговельні центри, за винятком продуктових і книжкових магазинів, салонів преси та аптек.

У торговельних закладах чи відділках пошти можуть перебувати не більше однієї людини на 15 м² у магазинах площею до ста квадратних метрів та не більше однієї людини на 20 м² у магазинах площею понад сто квадратних метрів.

У місцях проведення релігійних обрядів можуть бути присутніми не більш як одна людина на 20 квадратних метрів.

Перукарні, салони краси, спортивні заклади, фітнес-клуби, басейни, сауни, дитячі садки (окрім тих, що здійснюють догляд за дітьми медпрацівників, військових, пожежників та правоохоронців), театри, кінотеатри, музеї залишаються закритими.

У країні дозволяється проведення професійних спортивних подій без участі глядачів. Навчання у Польщі повністю переведене на дистанційний формат.

Також у країні поки що не працюватимуть готелі, за винятком, зокрема, готелів для робітників, а також, медиків, водіїв, що виконують дорожні перевезення, або військових.