На вихідних у Брюховичах з концертом відкриють пам’ятник Володимиру Івасюку

0
574

У суботу, 26 вересня, біля Народного дому смт. Брюховичі відбудеться відкриття пам’ятника композитору Володимиру Івасюку. З цієї нагоди біля Народного дому “Просвіта” відбудеться святковий концерт за участі Оксани Мухи, Павла Табакова та Назара Савка.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на “Форпост”.

Окрім того, у концерті приймають участь брюховицькі гурти “Over Time” та “Meritum”, а також народний ансамбль бандуристів “Мальованка” районного Народного дому “Сокіл” м. Яворів.

На свято запрошені сестри композитора – Галина та Оксана Івасюк, поет Богдан Стельмах, о. Ярослав Ощудляк та о. Петро Салогуб.

Фігура пам’ятника була готова вже у лютому 2020 р.

А завтра розпочнуть захід о 19:00.

Автором пам’ятника є скульптор Любомир Кукіль. Урочисте відкриття пам’ятника було заплановане на травень 2020 р. – до річниця з дня смерті композитора. Проте через впровадження карантину у зв’язку з поширенням вірусу Covid-19 святкові заходи довелося відмінити.

“Ідея поставити пам’ятник Володимиру Івасюку в Брюховичах вперше з’явилася 17-18 років тому, коли мером Брюхович був Іван Сало. Тоді відбулась моя зустріч з фотохудожником Любомиром Крисою — чоловіком рідної сестри В. Івасюка Галини.

У нього було багато документів та фотографій композитора, з якими я детально ознайомився. Роботу над проектом було розпочато з ескізу фігури В. Івасюка із скрипкою на грудях. Зі слів Л. Криси я дізнався, що батько В. Івасюка хотів, щоб пам’ятник представляв собою фігуру з скрипкою на серці. Врешті, глиняна модель фігури була готова, але до завершення так і не дійшло, і пам’ятник ми розібрали.

Освята місця встановлення пам’ятника біля Народного дому смт. Брюховичі відбулася ще в 2013 році. Про це інформують на сайті Брюховицької селищної ради.

Два роки тому вже діючий селищний голова Володимир Доманський запропонував заново розпочати роботу над пам’ятником. Приблизно в час річниці зникнення Володимира Івасюка (26 квітня – 18 травня) бронзовий пам’ятник буде готовий до встановлення”, — розповів раніше скульптор Любомир Кукіль.

Нагадаємо, у Брюховичах планують встановити пам’ятник Володимирові Івасюку.