На Львівщині зросла вартість проїзду у приміських маршрутках: скільки відтепер доведеться платити

0
686

З минулого тижня перевізники Львівщини збільшили вартість проїзду на приміських напрямках. Ціна зросла здебільшого на 10–15 %. Перевізники пов’язують це зі зменшенням пасажиропотоку. Натомість у ЛОДА планують скерувати звернення до Антимонопольного комінітету з цього приводу.

Про це інформує “Цинічний Львів” з посиланням на Твоє місто

Керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка розповів, що підвищили вартість через низку факторів.

«Дизельне пальне вже коштує 30 гривень. З 1 вересня зросла мінімальна заробітна плата. Податкове навантаження на підприємство зростає. Також збільшилась вартість газу, електроенергії. Подорожчали запчастини через коливання курсу валют», – пояснює він.

Він також додає, що обмеження на перевезення пасажирів значною мірою вплинуло на рішення підвищити вартість проїзду.

«Вартість проїзду зросла всередньому на 5–20 %. На різних напрямках по-різному. Усе залежить від пасажиропотоку. Власне, через те, що пасажиропотік скоротився майже удвічі, ми були вимушені підняти ціну на проїзд. Більший пасажиропотік дозволяв утримувати вартість. Нині транспорт почав виходити із ладу», – розповів керівник концерну «Екопастранс», який об’єднує згаданих перевізників, Ігор Самардак.

Перевізник обслуговує понад 50 маршрутів. Ігор Самардак додає, що у тарифі не заклали складової рентабельності.

Втім, чи виправданим є збільшення вартості проїзду, з’ясовуватиме Антимонопольний комітет. Зі слів заступника голови ЛОДА Тараса Греня, адміністрація уже п’ять років не має повноважень впливати на формування вартості проїзду в автотранспорті.

«Ми звернулися до перевізників,  щоб вони надали розрахунки. У нас немає повноважень регулювати ці речі. Коли вони їх дадуть, то ми будемо звертатися в Антимонопольний комітет», – пояснив він.

Нагадаємо, що проїзд у міських автобусах дорожчав 1 лютого торік. У листопаді міські посадовці та перевізники запропонували підвищити вартість проїзду ще на гривню, враховуючи подорожчання пального, зростання зарплати та цін на запчастини. Втім на громадських слуханнях голосів для остаточного рішення не вистачило. Водночас із 15 січня проїзд у трамваях та тролейбусах Львова подорожчав до 6-7 грн, залежно від форми оплати.

Як повідомлялося раніше, в Україні подорожчає проїзд в громадському транспорті