МОН починає впроваджувати у школах е-щоденники та е-журнали: що це таке і нащо воно потрібне?

0
1727
Міністерство освіти і науки оголосило про початок впровадження у школах модуля E-Journal, який передбачає створення електронних класних журналів та електронних щоденників. Систему розробили ще восени 2020 року, після чого вона перевірялася в тестовому режимі.
Про це повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на Громадське.

E-Journal є частиною державної системи АІКОМ, призначеної для збору й обробки даних у сфері освіти. Функціонал модуля в МОН називають «об’єктивно компромісним з огляду на необхідність впровадження сучасних цифрових технологій в освітній процес у всіх школах країни».

Сервіс дозволяє вести електронний облік даних про учнів, розклад уроків, відвідуваність, домашні завдання тощо. Вносити дані туди зможуть учителі, а батьки й учні — переглядати її через власні облікові записи.

«Батьки в режимі онлайн в е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні — отримуватимуть завдання, слідкуватимуть за розкладом тощо», — пояснюють у Міносвіти.

Наказу МОН про обов’язковий перехід на систему E-Journal немає. Наш співрозмовник із керівництва однієї зі шкіл припускає, що відомство просто створило безкоштовну альтернативу електронним системам обліку даних про учнів, оскільки деякі школи вже користуються платними системами, а деякі собі цього дозволити не можуть.

З 1 січня зросла зарплата освітян: скільки отримають