Країни ЄС продовжили обмеження на в’їзд з-за кордону: стало відомо доки

0
461

Країни ЄС після 15 червня продовжать обмеження на в’їзд громадян третіх країн з-за кордону. Триватиме обмеження до 1 липня.

Про це заявила єврокомісарка Ілва Йоханссон за підсумками засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС, повідомляє Європейської правда.

“Серед міністрів була сильна підтримка того, що спочатку необхідно відновити функціонування Шенгенської зони, а потім переходити до відкриття зовнішніх кордонів”, – сказала вона.

За її словами, Єврокомісія рекомендувала завершити обмеження на перетин зовнішніх кордонів ЄС 15 червня, коли добігає кінця термін дії чинної заборони, але майже всі країни-члени підтримали коротке продовження закриття кордонів.

“Це означає, що обмеження на зовнішніх кордонах залишаться до кінця червня і я вважаю, що ми повинні розглянути питання про скасування на початку липня”, – сказала єврокомісарка.

Щодо критеріїв, для яких країн і коли відкриватимуть кордони, найближчими днями продовжаться консультації з між Єврокомісією та країнами-членами. Одночасного відкриття для всіх країн не буде.

Вона також зазначила, що повне функціонування Шенгенської зони відновлять до кінця червня. Зазначимо, що до ЄС, як і раніше, можуть потрапити певні категорії людей з третіх країн, наприклад, сезонні працівники.