Італійський суд призначив українцю-нацгвардійцю 24 роки ув’язнення

0
1144

Українця, бійця Нацгвардії, Віталія Марківа звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі ще у 2014 році. Італійський суд виніс йому вирок – 24 роки ув’язнення.

Про це повідомляє “УП”.

Марківа засудили до 24 років ув’язнення. Це більше, ніж просила прокуратура – 17 років.

Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.

Захист відкидає ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.

Марків вранці 12 липня виступив із останнім словом, сказавши, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну.

У суді були присутні кілька десятків українців, зокрема представників діаспори та посадовців, народних депутатів, а також мама Віталія.