Заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін упевнений, що війна на Сході України почалася через мовне питання, а “мовний закон” нібито суперечить Конституції. На його думку, українці хотіли б проводити ділові зустрічі та вести документацію російською.
Про повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на OBOZREVATEL.
“З чого починався конфлікт на Донбасі? Попередня влада пообіцяла людям, що будуть послаблення у використанні державної мови. Що їм буде дозволено проводити ділові зустрічі, вести документацію тощо російською мовою. Я не бачу в цьому нічого страшного”, – сказав він.
Одночасно Фокін припустив, що мовна політика чинної в Україні влади нібито “не збігається з думкою більшості людей”.
“Не зважаємо на думку Венеціанської комісії, думку міжнародного співтовариства, думку більшості людей. Згідно з офіційною статистикою, третина населення України розмовляє російською мовою. А якщо врахувати практику, то значна більшість розмовляє російською. Це добре чи погано? Я не вважаю, що це добре, але згадаймо, що українську мову гнобили протягом століть. І вже наївно вважати, що за якийсь рік, або два, або п’ять, або десять можна дати можливість мові бути затвердженою в суспільстві”, – впевнений він.
На зауваження про те, що в Україні вже діє закон про українську мову як єдину державну, Фокін зазначив, що його ухвалювали люди, а людям “властиво помилятися”. На його думку, закон “суперечить Конституції”.
Як повідомляв “Цинічний Львів”, що Маша Фокіна стверджувала, що її дід, колишній прем’єр-міністр України Вітольд Фокін став першим заступником глави української делегації у тристоронній контактній групі після того, як вона познайомила його з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.