Філарет закликає главу УГКЦ відмовитися від проведення літургії в соборі Святої Софії

0
1051

На Благовіщення, 7 квітня, Українська греко-католицька церква збиралась провести Божественну Літургію у Софійському соборі в Києві. Втім проти цього виступив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який вважає, що така подія може порушити міжконфесійний діалог та навіть зіграти на руку Кремлю.

Відповідне звернення Філарета до Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава розміщене на офіційному сайті УПЦ КП, передає Львівський портал.

Вчора, 22 лютого, Філарет надіслав главі УГКЦ Блаженнішому Святославу Шевчуку звернення, у якому закликав греко-католиків не проводити прощі та завершальної літургії у соборі Святої Софії в Києві 7 квітня.

На думку Патріарха, звершення греко-католицьким духовенством Божественної літургії у центрі Українського Православ’я, в соборі Святої Софії, може викликати спротив з боку православних українців. Філарет також припустив, що цю подію з метою провокації може використати Росія, щоб нашкодити українському народові.

«Святійший владика закликав Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава відмовитись від проведення прощі та звершення Божественної Літургії у соборі Святої Софії. Патріарх Філарет висловив надію, що Українська Православна Церква та Українська Греко-Католицька Церква і надалі будуть розвивати свої добрі відносини в дусі взаємоповаги і любові та спільно служити на благо українського народу», – йдеться у повідомленні, опублікованому перед зверненням Філарета.