До Львова привезли унікальну печатку князя Київської Русі Святослава Хороброго

0
1806

18 листопада у Львові відбулася презентація унікальної історичної знахідки 968 – 969 р.р. – печатки князя Святослава Хороброго. Захід було проведено за сприяння львівського обласного осередку «Національний корпус» в контексті Всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації», повідомляє наш кореспондент.

Археологи підтверджують, що реліквії більше тисячі років. Відомо, що такими печатками завіряли грамоти, або ж їх прикріплювали до листів. Маленький свинцевий диск діаметом 20 мм, за словами археологів, справді належав Святославові Хороброму. Про це свідчить вибитий на печатці княжий символ «двозуб», ім‘я «Святослав» та слово «князь» грецькою мовою. На знахідці також помітні сліди від маленької мотузки, що кріпилась до листа чи документа.

«Печатку було знайдено в Києві в кінці 1970-х років. Цікаво, що під час експедиції російський археолог незаконно вивіз її до Москви, де українську пам‘ятку перемістили у Новгородський музей на зберігання. Знахідка перебувала у так званому російському полоні більше 50-ти років, і тільки тепер нам вдалося повернути її в Україну»- розповів кандидат історичних наук Олександр Алфьоров.

Цікаво, що князя Святослава Ігоровича вважають найвойовничішим правителем Київської Русі з династії Рюриковичів. Відомо, що князь здійснював активну зовнішню політику, зокрема відзначився завойовницькими походами на південь та схід, що призвели до розпаду двох великих на той час держав Європи: Хазарського каганату та Першого Болгарського царства.