Чорна п’ятниця в Україні: історія та правила покупок

Щороку наприкінці осені жителі багатьох країн світу чекають на Black Friday. У цей час в онлайн та офлайн магазинах проводиться масштабний розпродаж і надаються знижки, розмір яких іноді сягає навіть 90 %.

0
1073

Щороку наприкінці осені жителі багатьох країн світу чекають на Black Friday. У цей час в онлайн та офлайн магазинах проводиться масштабний розпродаж і надаються знижки, розмір яких іноді сягає навіть 90 %.

Про те, як та коли виник легендарний розпродаж і як правильно купувати в Чорну п’ятницю, – читайте далі.

Історія виникнення

Був період, коли вираз «чорна п’ятниця» не мав з шопінгом нічого спільного. Тривалий час термін означав обвал ринку золота, після якого економіка Америки не могла оговтатись протягом кількох років.

Щодо періоду розпродажів, за однією з версій, «чорною» п’ятницю назвала поліція Філадельфії, так як після Дня подяки місто наповнювали приїжджі з передмість, що мали бажання придбати новорічні подарунки. Велика кількість людей приводила до заторів на дорогах та бійок в магазинах, що викликали невдоволення патрульних. Але більш імовірним є наступний варіант. В американському бухобліку прибуток записується чорним кольором, а збиток – червоним. Саме тому, що «прибуткова п’ятниця» допомагає більшості підприємців вийти в плюс, вона й стала «чорною».

Black Friday в Україні

Українці отримали змогу купувати товари з великими знижками з 2013 року. Найбільш вигідні розпродажі в нашій країні влаштовують інтернет-магазини. На час з опівночі п’ятниці до 23:59 неділі щороку припадає найактивніший період покупок. Але при наявності залишків багато компаній оголошують про продовження знижок.

На яку економію можуть розраховувати покупці? Від 20 до 70 %. Але на певні позиції продавці роблять їх ще більшими. Для споживачів це можливість придбати одяг, взуття, техніку, електроніку за прийнятними цінами, а для магазинів – очистити полиці для нових партій товарів.

Як придбати товар з реальними знижками

Щоб отримати від покупки справжнє задоволення, варто зробити наступне:

  • Скласти список товарів, які потрібно або дуже хочеться придбати.

  • Створити перелік торгових точок, де можна купити необхідне. Кому потрібна електроніка або побутова техніка, зацікавлять знижки в АЛЛО на Чорну п’ятницю. Сукні, пальто, костюми для будь-кого з членів родини знайдуться в бутіках модного одягу.

  • Проаналізувати товари та ціни в обраних магазинах без акцій, тобто до старту розпродажу, щоби бути впевненим, що знижки в них в Black Friday справжні.

  • Впевнитись в можливості доставлення замовлення у ваш населений пункт.

  • Почати накопичення коштів, які будуть витрачені в Чорну п’ятницю, завчасно.

Умови оплати та отримання замовлення

На період Чорної п’ятниці умови оплати залишаються незмінними й діють в рамках звичайної роботи певного магазину. Щодо доставки – терміни можуть бути дещо збільшені, адже популярність Black Friday зростає з кожним роком.

Очікуючи період великого розпродажу, враховуйте, що його суть полягає не в тому, щоб придбати й без того доступні речі ще дешевше, а в тому, щоб купити те, що при стандартних цінниках було не по кишені.