У членів Комісії з академічної доброчесності Чернігівської політехніки, яка заперечила плагіат у роботах ексректора, а тепер міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, також є плагіат.
Як пише “Цинічний Львів” про це йдеться у дослідженні, повідомляє сайт «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».
У докторській дисертації голови комісії Вікторії Маргасової «Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці» знайшли численні запозичення без посилань, синоніми та перефразування на 70 сторінок.
«Маргасова замінила 2010−2014 рр. словами „на найближчі роки“. Правильно! Хіба ж можна в дисертації 2014-го року писати про плани уряду на 2010 рік?», — зазначають автори аналізу дисертації.
У дисертації членкині комісії Аліни Пінчук, директорки навчально-наукового інституту економіки університету, знайшли підозрілі та фальшиві публікації, а також численний академічний плагіат.
Докторську дисертацію Пінчук захистила у 2020 році.
Вчені вважають, що Пінчук присвоїла текст із дисертації викладачки університету Тетяни Шестаковської.
«Але, виявляється, їх об’єднує дещо ще. І це „дещо“ — це перехресний академічний плагіат. У докторській дисертації Шестаковської ми знаходимо шматки раніше написаної статті Аліни Пінчук, і навпаки — в докторській Пінчук є тексти від Шестаковської», — пишуть автори дослідження.
Вчені-активісти вивчили статтю для докторської дисертації в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета і виявили майже 90% плагіату.
Етичний комітет Нацагенства з питань забезпечення якості освіти відреагував на скарги і визнав, що у трьох роботах в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета є плагіат.
Очільник міністерства освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що оскаржить рішення комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який знайшов плагіат у його наукових роботах.
Читайте також: Ексрегіонал і плагіатор Шкарлет очолив міністерство освіти: що про нього відомо