Базовий чоловічий гардероб починається з футболки

0
308

Я не знаю хлопця, чоловіка, чи малюка чоловічої статі, який не носив би її – футболку. Те саме можу сказати і про дівчат. Але зараз не про них. А про неї – футболку чоловічу, яка перетворилась на вірного супутника по житті для парубків. Неважливо куди ти йдеш сьогодні: у офіс, в магазин за продуктами, на побачення, чи в гараж ремонтувати автомобіль – вона завжди на тобі.

Чому ж футболки? Бо першим її одягнув футболіст?

Зізнаюсь, завжди думала, що футболки це про футболістів. Більшість населення земної кулі завмирає перед екранами, коли йде гра улюбленої команди. Ну а самі гравці – це практично напівбоги для шанувальників. Як їх не наслідувати?

Але історія каже, що справа не у футболі, а у війні. В день коли Перл Харбор був розбомблений, армія США потребувала новобранців. Та коли прибуло одинадцять мільйонів мобілізованих їх не було у що одягнути. Тому, було прийняте рішення модернізувати білизну європейців під потреби солдатів.

Так народилась сорочка з легкої бавовни плюс укорочений рукав та еластичний манжет на горловині, під назвою Т-shirt. Тобто сорочка, яка в розгорнутому вигляді нагадує літеру Т або сорочка з коротким рукавом. Вона була практична, бо використовувалась в усі пори року. В спеку – була самостійним елементом однострою. В більш холодні сезони одягалася під одяг.

Коли війна нарешті закінчилась, футболка зробила собі кар’єру і у спорті. Як ви розумієте, футбол не став винятком.

Як сорочка з вкороченими рукавами прийшла в світське життя?

Популярність серед широкого загалу, вона здобула не завдяки військовим і навіть не завдяки футболістам. Все таки кіно має дужчий вплив на наші смаки. Саме актор Марлон Брандо, який у футболці красувався на афішах до фільму «Трамвай бажання», на початку п’ятдесятих, розрекламував її.

Чи варто говорити про те, що в ті роки кінематографу, це було щось особливе. Після виходу цього фільму сорочка з укороченим рукавом остаточно увійшла в моду. Та заполонила магазини одягу.

Цей елемент гардеробу спочатку був лише білого кольору. Та у країні вільних можливостей на цьому не могло все зупинитись. На футболках почали робити принти з назвами військових загонів, кораблів, літаків. А Томас Дьюї, губернатор Нью-Йорка, додумався використовувати її, як предмет агітації.

Шістдесяті роки та напрямок хіпі, перетворили звичайну повсякденну річ на рупор. Молодіжні футболки з принтами говорили про душевні переживання, політичний світогляд, улюблені музичні уподобання свого власника.

Ідею про чоловічі футболки з принтом підхопили фірми The Gap, Calvin Klein, FUBU. Звісно, модні, актуальні, зручні брендові футболки здобули чималий попит серед юних верств населення. Такий рекламний хід користується популярністю і досі.

Модні стилі та яка роль в них, відводиться футболкам?

Шанувальником якого б стилю ви не були, однак без футболки вам не обійтись. От взяти хоча б повсякденний імідж. Вдалий образ створити легко. Беремо футболку однотонну чи з написом, одягаємо штани прямого покрою або джинси, накидаємо светр і – готово.

На сьогодні спортивний стиль неможливий без неї. Бо в цій пісні футболка – це слова, без яких мелодія втрачає зміст. Спортивні штани, шорти, кеди, олімпійка чи світшот на верх. Ось і все, що потрібно для альтернативного спортивного стилю, який використовують не лише спортсмени.

Смарт-кежуал – смачний мікс міського стилю в поєднанні з офіційним. Стильні, круті образи створюються не без допомоги футболки. ЇЇ можна поєднувати з класичними штанами під піджак. Також, підійдуть і джинси.

Ну і про мої улюблені стилі: рок та брутальний. Ці образи прекрасно личать молодим бунтарям в пошуках свободи. В даному випадку модні чоловічі футболки найвдаліше підкреслюють мускулисті якості свого власника. Вона може бути з малюнком чи без малюнку, але головне це шкіряна куртка – косуха, яка одягається на верх. Шкіряні штани чи чорні джинси, завершують лук.

Нестандартний стиль гранж, теж залежить від футболок. Це антипод гламуру. Тому тут не місце костюмам. Гранж про рвані джинси, футболки однотонні, з дірками чи вибляклі. Потерті сорочки на верх майки та грубе взуття – це своєрідний протест проти зацикленості на ідеальному одязі.

Чи спроможні вітчизняні футболки конкурувати з імпортними?

Україна останні роки вдало конкурує з іноземними виробниками футболок. Поліпшується якість пошиття та різновиди матеріалів. Серед яких гігроскопічні тканини, які мають протиалергічні властивості.

Не відстаємо ми і у дизайнерській сфері. Є екземпляри з модними принтами, з прикольними написами, нестандартними рішеннями в декорі чи кольорах. Головне, що гарна якість українського виробника не дорівнює кусючій ціні.

Ми легкого можемо недорого придбати модні футболки для чоловіків. Це реально зробити у найближчому магазині одягу чи на інтернет сторінці українського бренду. А на решту – купіть коханій букетик.