Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Статті
    • Блоги
    • Відео дня
    • Інтерв’ю
    • Фото дня
    Facebook Instagram Telegram
    Цинічний ЛьвівЦинічний Львів
    • Цинічний
    • Політичний
    • Економічний
    • Культурний
    • Туристичний
    • Спортивний
    • Україна
    • Львівщина
    • Інше
      • Громадський
      • Історичний
      • Світ
      • Життя
      • Війна з Росією
      • Музика
      • Від шефа
    Цинічний ЛьвівЦинічний Львів
    Головна Сторінка » У лютому українцям прийдуть платіжки зі ще більшими сумами, ніж у січні – Вітренко
    Економічний

    У лютому українцям прийдуть платіжки зі ще більшими сумами, ніж у січні – Вітренко

    adminBy admin26.01.2021Updated:26.01.2021Коментарів немає2 Mins Read
    Facebook Twitter Telegram

    Юрій Вітренко, в.о. міністра енергетики, зробив заяву про те, що ціна газу до 6,99 грн за кубометр впаде у лютому. А отже, знижені платіжки за лютий прийдуть тільки у березні.

    Про це він сказав в інтерв’ю “Економічний правді”, пише “Цинічний Львів”.

    На питання журналіста, чи не призведе до нових протестів у регіонах той факт, що у лютому за січень українці все одно отримають платіжки з рекордними сумами, Вітренко відповів:

    “Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки у березні. До речі, якби ми нічого не зробили, то за лютий у березні вони отримали б ще більші платіжки, приблизно на чверть”.

    Частково зниження ціни за лютий компенсує більші суми, які люди будуть змушені сплачувати за січень у лютому. Сподіваюся на певне розуміння, але відчуваю, що людям буде важко в лютому сплачувати цю суму”, – додав він.

    “Водночас у відповідь на питання, чи можна було обмежити ціну з 1 січня, в.о. міністра заявив, що “заднім числом робити це дуже важко”.

    “Не було юридичного механізму змусити компанії, які вже почали постачати товар, ретроспективно знизити ціну”, – пояснив він.

    На питання, звідки взялася цифра 6,99, в.о. міністра відповів:

    “Пояснення дуже просте. Міністерство провело аналіз. Ми побачили, що найнижча ціна на ринку була 6,99 гривні (з 58 компаній таку ціну пропонувало лише херсонське ТОВ “Газ ап”. – ЕП). Тобто компанії встановили її добровільно.

    При цьому ми бачили, як монополісти, приватні компанії, так звані облгаззбути, задирали ціну до 10,8 гривні, а середній рівень був понад 9,5 гривні. Фактично вони зловживають своїм домінуючим положенням, задираючи націнку.

    Тому держава показала силу, у законний спосіб обмежила граничну ціну і сказала: “Ми маємо захищати людей, це наша роль”. Не хочете постачати за такою ціною – не постачайте! Будуть постачати “Нафтогаз” та інші компанії. Для цього є механізм “постачальника останньої надії”. Люди без газу не залишаться”.

    Нагадаємо, Кабмін зменшив ціну на газ.

    вітренко газ економіка зниження тарифів новини платіжки Україна
    Share. Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Схожі публікації

    Вибір редакції

    Сотні мільйонів барелів запасів. Україна продає 20-річний спецдозвіл на нафтогазове родовище на Львівщині

    04.05.2026
    Вибір редакції

    На Львівщині викрили розкрадання грошей під час відновлення енергетичної інфраструктури (ФОТО)

    04.03.2026
    Вибір редакції

    Найближчим самом для українців стрімко зросте вартість за мобільний зв’язок

    11.02.2026
    Останні публікації

    Ворог атакує Львівщину безпілотниками: в області лунають вибухи

    13.05.2026

    У Новому Роздолі під час п’янки ножове поранення отримав 37-річний чоловік (ФОТО)

    12.05.2026

    У Винниках біля Львова трапилася пожежа у житловому будинку, є постраждалий (ФОТО)

    12.05.2026

    Біля Львова фура розчавила жінку (ФОТО)

    12.05.2026

    Терміново! НАБУ і САП вручили підозру Андрію Єрмаку (ВІДЕО)

    11.05.2026

    На Львівщині неповнолітній мотоцикліст злетів у прірву (ФОТО)

    11.05.2026
    Цинічний Львів
    Facebook Instagram YouTube Telegram
    • Реклама на сайті
    • Контактна інформація
    • Privacy Policy

    © 2026 При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на cynicallviv.com.ua .обов'язкове. Адміністрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.
    E-mail редакції: cynicallviv@gmail.com

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.