Жодна з громад Московського Патріархату на Львівщині досі не повідомила про перехід до УПЦ

0
714

На території Львівської області зареєстровано найбільше релігійних громад в Україні. Станом на 1 січня 2019 року на Львівщині було 3029 релігійних організацій, серед них 72 належать Московському Патріархату.

Про це під час круглого столу «Актуальні питання православ’я в Україні», що відбувся у Львівському музеї історії релігії, розповіла начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Леся Корнат.

Зазначається, що у межах єпархій кількість громад ПЦУ на Львівщині виглядає так: Львівська єпархія, очолювана митрополитом Макарієм (Малетичем) – 317 парафій; Львівсько-Сокальська єпархія, очолювана митрополитом Дмитрієм (Рудюком) – 275 парафій та Дрогобицько-Самбірська єпархія, очолювана архієпископом Яковом (Марчуком) – 271 парафія. Вона додала, що згідно з державною реєстрацією на території Львівської області зареєстровано також 72 релігійні громади УПЦ МП.

“За даними самої Львівсько-Галицької єпархії УМП МП зараз у їх юрисдикції перебуває 60 громад.  На початок грудня реально діючими були 58 громад УПЦ МП, які діяли і з реєстрацією і без неї. Зараз триває процес зміни релігійної приналежності громад УПЦ МП. Відповідно до змін до чинного законодавства громади, що змінюють юрисдикційну приналежність повинні про це повідомити органи виконавчої влади. Наразі жодна з релігійних громад (що вийшла зі складу УПЦ МП – ред.) не звернулася до ЛОДА про зміну юрисдикційної приналежності”, – йдеться у повідомленні.