Центральний штаб Національного Корпусу на чолі з лідером Андрієм Білецьким реалізував унікальний проект “Земля та Кров”, в рамках якого під час III з’їзду партії усі присутні складали присягу на вірність українському народові на особливих амулетах.
Активісти Національного Корпусу зібрали землю з 57-ми важливих місць, де відбувалися історичні битви та пролилася кров українських Героїв у всі часи: від боїв руських князів, українських гетьманів, воїнів УПА до теперішніх героїчних подвигів на сході України. Усю землю привезли до Києва та на Старокиївській горі Десятинної церкви її зсипали в казан, перемішали та розклали в 5 тисяч кулонів. На III з’їзді Національного Корпусу усім присутнім роздали сакральні предмети для урочистого складання клятви на вірність українській нації та державі.
Активісти Львівського осередку привезли землю із чотирьох місць шляхетних битв, які відбувалися у Львівській області: гора Маківка (Сколівщина), село Підгірці (Бродівський район), село Унів (Перемишлянський район), село Сторона (Дрогобицький район).
За словами Начальника штабу Національного Корпусу Львівщини Святослава Сірого, на це завдання було обрано найкращих ідеологічно підкованих активістів.
“Відвідати місця славетних боїв українців – благородне доручення, на яке потрібно заслужити. Зі мною поїхали найкращі хлопці, для яких українська історія – не порожній звук”.
“Для мене стало справжнім відкриттям село Сторона, де в лісі стоїть пам’ятний камінь знаменитого бою Упівців з офіцерами НКВД. Місцеві розповіли нам, що на тому місці дві сотні українських повстанців героїчно билися проти 5 тисяч НКВДистів. Хоч сили були нерівні, Упівці трималися мужньо, та добре знаючи місцевість, дали відсіч ворогові. Цікаво, що до однієї сотні УПА входили місцеві повстанці з Дрогобиччини, Волині та Львова, інша сотня бурлаків – воїни зі сходу України, що є дуже феноменально та знаково. Саме в цьому селі можна побачити, що в Україні ще є місця, де люди зберігають пам’ять і повагу до нашого історичного минулого. Кожен місцевий в Стороні знає, де розташований постамент та хрест воїнам УПА, там щороку відбуваються молебні та пам’ятні заходи. Після поїздки туди з’являється почуття гордості за своїх предків, це надихає на щоденні справи ” – розповів сотник львівського осередку Національного корпусу Богдан Бордун.
“Підйом на гору Маківка взимку – завдання нелегке. Здійснили похід ми в січні, коли снігу намело до метра у висоту. Загалом, здолали 10 кілометрів. На самій Маківці є кладовище, де поховані 42 Січових Стрільці, що загинули в славетному бою за цю гору в 1915 році. Набирали ми землю з самої верхівки у спеціальний сукняний мішок. Те сходження стало серйозним випробуванням для всіх нас, тому тепер, тримаючи в руках амулет зі святою землею, пишаюся собою і побратимами. Ми виконали цей чин гідно, – поділився враженнями громадський активіст, волонтер штабу Національного Корпусу Львівщини Назар Сліпчишин.
Святослав Сірий розповів, як усі присутні на з’їзді стали частиною справді магічного дійства.
“Люди тримали в руках ці медальйони, всередині яких- свята земля, і давали клятву на вірність Українській державі та нації. Ці амулети– не просто сакральна річ, а святий символ, за який маємо нести духовну відповідальність перед вищими силами. Це щось більше, ніж писані закони та громадянські права. Такий амулет – невід’ємна частина людини, яка на ньому поклялася”.