Зеленський визнав, що є співвласником кінокомпанії в РФ

0
1125

Шоумен Володимир Зеленський, який заявив про намір балотуватися в президенти, запевняє, що найближчим часом вийде з кіпрської компанії, яка у свою чергу володіє кінофірмою на території Росії. Про це він повідомив в інтерв’ю «Українській правді».

«Рішення у мене наступне, дуже просте і яке все знімає. Я зрозумів, що я можу вийти не з цієї компанії, яка там (в Росії, — ред), а з кіпрської компанії, яка є власником тих компаній. І все. Ось ми сьогодні знайшли це рішення і найближчим часом я вийду», — сказав Зеленський.

Шоумен визнав, що в Росії продовжує працювати компанія «Грин Филмс», що належить кіпрській компанії Green Family LTD, у якій він є співвласником.

Саме про це ішлося у розслідуванні журналістів програми «Схеми», оприлюднному 17 січня. У матеріалі журналістів також повідомлялось, що Green Family LTD володіє ще двома компаніями у РФ.

За словами Зеленського, ці дві компанії уже закриті.

На репліку журналіста, що «Грин Филмс» знімає фільм «Вниз» і навіть подавала заявку на державне фінансування фільму в Росії, Зеленський відповів, що заявку подавали «ті, хто займається цією компанією» в РФ, тому що вони передали компанію в управління.

Він пояснив, що студія «Квартал 95» отримує роялті від усієї інтелектуальної продукції, яка вироблялася до 2014 року. Зеленський навів у приклад проекту «Свати», контракт за яким був укладений до війни з Росією.

«Контракт укладений на 10 років. Як я можу закрити цю компанію? Контракт до 2021 року. З 2011 до 2021 року ми отримуємо роялті від «Сватів». Ми ці гроші отримуємо. Що ж нам треба робити? Закрити? Подарувати росіянам наші гроші? Ні», — заявив він.

«Ми візьмемо ці гроші, вони переходять на нашу кіпрську компанію, з Кіпру вони приходять в Україну і на це ми знімаємо тут», — підкреслив шоумен.

Журналісти програми «Схеми» оприлюднили розслідування, у якому йлося, що Зеленському та його бізнес-партнерам через кіпрську фірму належать три кінокомпанії, які зареєстровані в Росії. Пізніше Зеленський прокоментував розслідування «Схем» про його кінокомпанії. Він заявив, що Студія «Квартал 95» не працює в Росії.

Напередодні Нового року Зеленський оголосив, що буде брати участь у майбутніх виборах президента України.

Повідомляє Громадське.