Зеленський вирішив звільнити головнокомандувача ЗСУ, відомий його наступник

0
173
Президент України Володимир Зеленський вирішив звільнити Руслана Хомчака з посади головнокомандувача Збройних сил України. Його замінить командувач оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.

Про це розповів речник президента Сергій Никифоров під час брифінгу.

«Володимир Зеленський не сумнівається у патріотизмі, вірності присязі, фаховості Руслана Хомчака, але президент хоче бачити синергію між Міністерством оборони та Збройними силами України. Такої синергії, на жаль, ми не бачимо», — пояснив рішення президента Никифоров.

Він додав, що між Міноборони та ЗСУ зараз можна помітити не синергію, а конфлікти. Нагадаємо, Хомчак був головнокомандувачем ЗСУ з травня 2019 року.

Доповнено (19:50): Зеленський заявив, що звільнення Хомчака є продовженням розпочатих кадрових змін у секторі безпеки. Глава держави наголосив, що сфера оборони має функціонувати стабільно та без непорозумінь між керівниками.

«Від того, як побудовані відносини між керівниками, залежить виконання майже всіх завдань — від підготовки державного оборонного замовлення до конкретної роботи з нашими військовими на передовій, їхнього забезпечення», — розповів Зеленський.

Замість головнокомандувача Хомчак стане першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони. Він замінить на цій посаді Михайла Коваля.

Хто замінить Хомчака?

Новим головнокомандувачем став командувач оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.

Валерій Залужний
Валерій Залужний Фото: Міністерство оборони України

Залужний навчався на загальновійськовому факультеті Одеського вищого об’єднаного командного училища, яке в 1997 році закінчив із відзнакою. У 2005-2007 роках він також здобував освіту в Національній академії оборони України, після якої отримав посаду першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області.

У 2009 році став командиром 51-ї окремої механізованої бригади, де відслужив три роки. У 2017 році Залужний став першим заступником командувача військ оперативного командування «Захід», а у 2018 році — першим заступником командувача Об’єднаних сил. Очолив командування «Північ» Залужний у 2019 році.