Зеленський ввів нову пам’ятну дату в історії України

0
767

Чинний президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що підпише указ, згідно з яким 26 лютого стане Днем опору Криму російській окупації.

Про це він заявив на відкритті Форуму “Age Of Crimea Forum 2020”, передає “Цинічний Львів”.

Участь Президента України Володимира Зеленського у відкритті Форуму «Age Of Crimea Forum 2020».

Участь Президента України Володимира Зеленського у відкритті Форуму «Age Of Crimea Forum 2020».

Опубликовано Офіс Президента України Среда, 26 февраля 2020 г.

Президент Володимир Зеленський також запевняє, що українська влада зробить усе, щоб над тимчасово окупованим Кримом знову замайорів український прапор.

“Ми зробимо все, щоб над Кримом знову замайорів український прапор. Так, це дуже складне завдання, яке не може вирішиться, на жаль, вже завтра”, – заявив він.

За словами президента, є речі, які українська влада може і повинна робити вже сьогодні.

“Найперше: це підтримка громадян, які живуть у Криму або мають кримську реєстрацію. Багато з них чекають на повернення до України. Те, що зараз з міркувань власної безпеки вони не кажуть про це вголос, не означає, що їх немає. І вони повинні знати, що держава про них не забула”, – наголосив Зеленський.

За його словами, у попередні роки влада на кожному куточку, на кожному плакаті заявляла про те, що Крим – це Україна, “а в реальності кримчани отримують українські свідоцтва про народження через дуже складну судову процедуру. Не можуть відкрити навіть рахунок в банку”.

Як сказав Зеленський, фінмоніторинг вносить кримчан до “групи ризику” і вони не мають шансів на кредит. “Я вважаю це неприпустимим і ганебним для кожного українця. 6 років існують ці проблеми, але тільки зараз вони активно вирішуються урядом”, – підкреслив президент.

Також, за словами Зеленського, дуже важливо, яку Україну бачать кримчани, які перетинають КПВВ. “Це має бути комфортна, безпечна, освітлена країна, з нормальними дорогами та, вибачте, будь ласка, з працюючими вбиральнями. Саме тому таку увагу ми приділяли облаштуванню комфортних КПВВ. І ми це зробили. Водночас, незважаючи на їх привабливість, я хочу підкреслити: це тимчасові конструкції”, – наголосив він.