Зеленський у Італії заговорив про повернення додому українця Марківа

0
752
Віталій Марків

Президент України Володимир Зеленський в Римі обговорив з прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте повернення в Україну ув’язненого нацгвардійця Віталія Марківа. Про це повідомляє Офіс президента, зазначає “Українська Правда”.

“Я розумію, що прем’єр-міністр не може впливати на італійський суд. Але я показав детально, що там відбулося, на якій відстані він був від місця убивства. І що ми повинні забрати хлопця”, – сказав Зеленський італійському прем’єру.

Разом із Зеленським до Італії літала матір Марківа, яка подякувала йому за зусилля для звільнення її сина.

Нагадаємо, 12 липня суд італійського міста Павія визнав винним нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. Марківа засудили до 24 років ув’язнення. Зазначимо, що італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством.

За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії. Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.