Зеленський пропонує скасувати адвокатську монополію на представництво у судах

0
1241

Президент України Володимир Зеленський виступив із законодавчою ініціативою скасування адвокатської монополії на виключне представництво осіб у суді. Законопроект про внесення змін до Конституції України визначений як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України.

Відповідний законопроект під номером 1013 оприлюднений на офіційному порталі Верховної Ради України.

Законопроектом пропонується скасувати адвокатську монополію, а саме виключити положення частини четвертої статті 131-2 чинної Конституції України, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді. Натомість пропонується за адвокатами залишити виключні повноваження на здійснення захисту особи від кримінального обвинувачення.

Нагадаємо, що станом на зараз відповідно до частини п’ятої статті 131-2 Конституції України, правникам, які не мають адвокатського посвідчення, законодавством визначалися винятки на можливість представництва інших осіб в суді, а саме: у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.