Зелена карта: особливості використання та оформлення

0
1156

Якщо Ви збираєтеся відвідати інші країни на особистому автомобілі, без зеленої карти не обійтися. Даний документа являє собою поліс страхування, який діє в зарубіжних країнах. Наявність сертифіката перевіряється на кордоні. Якщо зелена карта відсутня, то на даному транспортному засобі в’їхати в іншу країну неможливо.

Даний сертифікат діє в 45 країнах, які є учасниками системи міжнародного страхування. Скрізь даний документ має уніфіковану форму.

Як оформити?

Оформити сертифікат можна як в офісі страхової компанії, так і на кордоні. Але в останньому випадку це може відняти більше часу. Також варто відзначити, що далеко не всі страхові компанії можуть надавати дану послугу. Тому важливо звернутися до фахівців, діяльність яких добре зарекомендувала себе. Найбільш зручний спосіб оформлення пропонує страхова компанія Оранта.

Вартість сертифікату буде залежати від:

  • типу транспортного засобу (варто пам’ятати, що до легкових авто будуть відноситися транспортні засоби, маса яких не перевищує 3,5 т);
  • країни, куди Ви збираєтеся відправитися в поїздку (заздалегідь варто уточнити маршрут);
  • термін перебування за кордоном.

При аналізі цих показників стане зрозуміло, що найбільш дорога послуга є для автобусів, а найбільш доступною – для мотоциклів.

При оформленні, клієнт може самостійно вибрати термін страхування. Він може становити від 15 діб до одного року. Варто звернути увагу на те, що вартість оформлення сертифіката встановлюється МТСБУ і є однаковою у всіх страхових компаніях.

Щоб замовити зелену карту, зовсім необов’язково відправлятися в офіс страхової компанії. Досить зайти на офіційний сайт компанії Оранта і замовити послугу в режимі онлайн. При цьому, Ви також можете вибрати найбільш зручний спосіб доставки.

Переваги використання

Зелена карта – це не тільки обов’язковий сертифікат, без якого виїхати за кордон неможливо. При виникненні дорожньо-транспортної пригоди з вини власники сертифіката, збитки, які понесли власники інших авто, будуть покриті за рахунок поліса.

Для того, щоб клієнти з комфортом перебували в зарубіжних країнах, діє безкоштовна програма під назвою Comfort Drive Eupore. Вона надається для власників мотоциклів та легкових машин без будь-яких обмежень. Клієнти можуть скористатися послугами без ліміту і в будь-який зручний час.

Крім цього, перед поїздкою рекомендується уточнити особливості правил дорожнього руху, а також телефони екстрених служб.