“Заяв недостатньо”: Україна зажадала від Заходу потужної відповіді на дії Путіна

0
1089

Захід має дати швидку і потужну відповідь на агресію Росії в Керченській протоці, а не обмежуватись лише заявами. Дії Кремля в Україні загрожують усій Європі.

Про це голова МЗС України Павло Клімкін заявив на щорічній конференції глав МЗС країн-членів ОБСЄ в Мілані.

Клімкін наголосив, що конференція глав МЗС країн ОБСЄ вже п’ятий рік поспіль проходить на тлі “дестабілізуючої поведінки” Росії. За його словами, це є серйозною загрозою для європейської безпеки.

Глава МЗС України також закликав країни ОБСЄ спільно домагатися звільнення українських моряків, затриманих російською береговою охороною в Керченській протоці.

“Росія перетворила Крим на військову базу і мілітаризація окупованого півострова, що посилюється, підриває стабільність усього чорноморського та середземноморського регіонів”, – підкреслив міністр.

Видання зазначає, що очільник МЗС Росії Сергій Лавров розкритикував в Мілані “поведінку України”. Він констатував “кризу довіри в атлантичній Європі”, викликану, за його словами, “безоглядним розширенням” НАТО та “нелегітимними санкціями під вигаданими приводами”.

До слова, раніше голова МЗС України Павло Клімкін повідомив, що у Москві українські консули відвідали трьох поранених моряків ВМС України, які були захоплені російськими силовиками у Керченській протоці. За його словами, відтепер консули щодня будуть приходити до полонених українських моряків для того, щоб стежити за їхнім станом.