Новорічний сюрприз від канадсько-українскього електро-фолк-поп дуету BALAKLAVA BLUES – випуск дебютного альбом FLY.
Ніколи не знаєш, які сюрпризи та несподіванки готує для нас доля. Але інколи
ми забуваємо, що творцями свого життя є ми самі. От і не сподівалися ми самі
від себе, що вирішимо показати світові наше перше вінілове дитятко не весною,
як планували, а в найчарівніший день року – 31 грудня.
Balaklava Blues – у самій назві вже поєднано не поєднане. В принципі, як і в стилі вашої музики. Розкажіть, як народжується музика в такому жанрі – спонтанно чи навпаки ретельно продумано та методом спроб і помилок.
В нас спонтанно може виникнути якійсь ритм, з того все починається. Все інше, як ви і зазначили – результат довгої роботи, продуманих рішень, спроб та помилок. Ми любимо сперечатися та відстоювати свою думку. Але ми також вміємо знаходити компроміси. Які влаштовують нас обох. З того і виходить музика Balaklava Blues, якою ми дуже пишаємося.
Розкажіть про ваше знайомство? Це доля чи збіг обставин?
Звісно, закоханим хочеться вірити, що їхня зустріч не є простим збігом обставин, а долею, фатумом, Божим провидінням та щасливим збігом зірок. Одне знаємо точно, що це було абсолютною несподіванкою. Що наші відносини не були романтичними в класичному розумінні відносин між двома людьми, які зустрілися та мають побачення. Якщо забігати наперед, то зараз якраз про нашу зустріч і історію нашого “нетривіального” кохання у британському Лондоні ставиться вистава Counting Sheep, де нас будуть грати англомовні актори. Тому, випадково, чи не випадково ми зустрілися – тепер вирішуватиме публіка. У будь-якому разі, на початку цього року в нас з Марком народилася донечка, яку ми назвали на честь Майдану – Маєю. І її появу ми планували та очікували.
Новий альбом «fly» – символічна назва, щоб розлетівся всім світом? Про що пісні з цього альбому?
Fly – це назва однієї з наших пісень. Спочатку це була пісня про Донецький аеропорт. Про літаки, які більше не літають над небом Донбасу. Про душі загиблих, яким ми бажаємо знайти тихий притулок в місцях, де немає війни. Коли створювався альбом і готувалися до прем’єри нашого першого шоу, ми дізналися про те, що наш друг Леонід Кантер вирішив помандрувати далі без нас в далекі краї десь за небокрай, стало якось одразу зрозуміло, що не лише ця пісня для нього, але і вирішили присвятити весь альбом йому. З побажанням летіти легко, якими б далекими не були його мандри. Але, якщо і наш альбом взлетить та розлетиться світом – ми будемо від того дуже щасливі.
Коли закінчиться війна, про що співатиме ваш дует?
Пісні нашого першого альбому – це 5 річна історія людей, близьких нам друзів та малознайомих людей, доля яких різним чином пов’язана з війною. Це музична історія Донбасу. В усіх його проявах. Знайомих і не дуже. Прийнятних та огидних. Прекрасних та страшних. Але, найголовніше – людяних. Кожна пісня – це історії людей, які пройшли крізь любов та смерть, щастя та зневіру, радість та втрату, крізь радянську пропаганду та патріотизм, крізь сюрреалізм, реалії та абсурдність війни. Але ми вирішили піти глибше, ніж зробити просто музичну документалістику. Ми хотіли зрозуміти людську психіку, а для того варто заглиблюватися у дитинство, на те, що впливало, на те що в цей час пропагувалося з радянських телеекранів. Звідси і звуки-семпли з радянських мультфільмів та кіно, за що люди, які просто якоюсь лівою ногою послухали наші пісні, називають нас “сєпарами”. Але ми до цього готові. І знаємо, що заміксували це все у пісні не просто так, а з психотерапевтичним наміром, докопатися до суті, і зрозуміти ментальність людей краще.
Поділіться з читачами видання «Цинічний Львів» творчими планами на 2019?
Хотіли б ми бути провидицею, аби дати відповідь на це болюче питання. Звісно, усі люди на планеті Земля хочуть миру. Тому, хочеться, аби він якомога швидше настав, але без того, аби змиритися з зухвалим та нахабним загарбництвом нашої землі. Зарано думати про мир, коли Крим та частини Донбасу ще й досі у руках чужинця.