Заступник міського голови Львова роздає пустослівні обіцянки сусіднім громадам , – експерт

0
1400
Фото Львівської міської ради

Координатор Комітету захисту прав громад Віталій Горбатенко переконаний, що заступник міського голови Львова Любомир Зубач роздає пустослівні обіцянки навколишнім громадам, яких пропонують приєднати до Львова.

Таку заяву експерт зробив у відповідь на висловлення Любомира Зубача про створення органів самоорганізації населення у тих громадах, які можуть увійти до проєктованої Львівської міської ОТГ та як внаслідок втратять власне самоврядування.

“Якщо до Львівської ОТГ приєднають інші органи місцевого самоврядування, то згідно із законом вони перестають існувати у новообраній ОТГ. І якщо в інших малих громадах це буде не настільки помітно, оскільки представництво ( у певній кількості депутатів) від будь-якого населеного пункту таки дозволить забезпечувати інтереси тієї чи іншої громади, то у випадку Львова це породить низку проблем”, – зазначає Віталій Горбатенко.

Координатор комітету наводить приклади Винник і Лисиничів: “Славетне місто Винники у випадку приєднання до Львова зможе отримати у кращому випадку двох депутатів, це фактично ніщо відносно 64 депутатів Львівської міської ради. Але що найгірше громада втратить право на реальне місцеве самоврядування. Усі важливі питання місцевого значення будуть вирішуватися таки у ратуші, а не у міській раді Винник. Лисиничівська сільська рада, яку теж пропонують приєднати до Львова, очевидно, окрім старости, взагалі не буде мати свого представника у Львівській міській раді. Така сюжетна лінія може стосуватися будь-якої громади, яку приєднають до Львова”.
Експерт критикує ідею заступника міського голови Львова Зубача створювати як компенсацію органи самоорганізації населення у громадах, які втратять місцеве самоврядування. Віталій Горбатенко пояснює це тим, що відповідно до закону місцева рада не може делегувати органу самоорганізації населення повноваження, віднесені законами України до виключної компетенції місцевої ради.
Такими виключними повноваженнями місцевих рад є:
– затвердження бюджету та програм соціально-економічного розвитку;
– встановлення місцевих податків і зборів, а також пільг на ці податки;
– відчуження комунального майна;
– вирішення земельних відносин та затвердження ставок земельного податку;
– надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;
– надання згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об’єктів, у тому числі місць чи об’єктів для розміщення відходів;
– затвердження місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації;
– встановлення правил з питань благоустрою території населеного пункту;
– встановлення плати за доступ до об’єкта будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності.
пропозиція Львівської міської ради приєднати 20 навколишніх населених пунктів
Оскільки орган самоорганізації населення не може замінити собою орган місцевого самоврядування, то експерт припускає, що міська адміністрація Львова розглядає такі органи як утішне місце роботи для певних кандидатів, які програли вибори до місцевої ради.
На думку Віталія Горбатенка замість створення Львівської міської ОТГ треба говорити про Львівську агломерацію, яка дозволить зберегти місцеве самоврядування у навколишніх громадах.