Заступник голови Закарпатської облради хоче створити на Закарпатті Угорський район (ВІДЕО)

0
5109

В Україні зараз проходить адміністративно-територіальна реформа, яка спрямована на скорочення районів по всіх областях.

У Закарпатській області хочуть сформувати чотири великі райони замість наявних тринадцяти, повідомляє УНІАН.

Існує проблема з розподілом угорських поселень у нових районах, вважає заступник голови обласної ради Йосип Барто: «Території компактного проживання угорців збираються розділити між створюваними чотирма районами Закарпатської області, що порушить комунікацію між поселеннями, необхідно створити п’ятий – Угорський район».

Угорці Закарпаття вважають, що повинен бути створений (або перейменований) ще й п’ятий район, де компактно проживає угорська громада Закарпаття, а це цілий Берегівський і частини Виноградівського, Мукачівського та Ужгородського районів.

«Наша мета створити ще 5-й Угорський район з центром Берегове, який об’єднував би цих 9 територіальних громад, які мають більшість і в цьому районі угорська громада залишилася більшістю. Тобто, в Закарпатті був би Угорський район з центром Берегове, який компактно включає в себе угорські поселення», – говорить Барто.

Він вважає, що адміністративна реформа повинна враховувати багатоетнічний склад області й той факт, що існують культурні та мовні особливості регіону. Необхідно враховувати всі фактори при проведенні реформи та затвердження перспективного плану районів.

«Всі ці ініціативи дозволять наблизити Україну до європейських цінностей і вирішать проблеми міжнаціональних взаємин», – зазначає Барто.