“Запалені шашки і фаєри, можливість безстрокового мітингу”: у Києві відбулась акція на підтримку Стерненка (ФОТО, ВІДЕО)

0
452

Сьогодні, 27 лютого, у Києві відбулась акція на підтримку блогера та активіста Сергія Стерненка. Учасник мітингу очікують звільнення Стерненка протягом тижня.  З 9 березня акція на захист активіста може стати безстроковою.

Про це пише “Цинічний Львів”, посилаючись на Інтерфакс-Україна та “Українську правду”.

Перед присутніми на мітингу під Офісом президента в Києві зачитали спільну заяву організаторів акції, друзів Стерненка і адвокатів.

“Вимоги учасників акції: по-перше, негайно звільнити Стерненка, друге – відновити судову систему і перезапустити Вищу раду правосуддя, третє – обрати нових членів судових органів шляхом обрання на чесному конкурсі”, – мовиться у заяві.

“У Зеленського є тиждень, щоб звільнити Стерненка. Ми закликаємо всіх прийти. 9 березня оголошуємо акцію безстроковою”, – додали активісти.

Учасники заходу також вимагають у президента Володимира Зеленського перегляду поданих ним до Верховної Ради законопроєктів про реформування судової системи та внесення в них виправлень, про необхідність яких раніше заявляли міжнародні партнери.

Колона з-під Офісу президента висунулася під гасла “Свободу політв’язням” в бік Офісу генпрокурора. Учасники акції палили фаєри і використовували димові шашки.

За оцінкою кореспондента УП, станом на 14 годину в акції беруть участь близько 10 тисяч людей.

Біля Офісу генпрокурора на Різницькій мітингувальники запалили фаєри.

Вони вигукують “Свободу політв’язням!”, а також “Венедіктова чума”, “Аваков чорт”.

Потім будівлю Офісу генпрокурора закидали фаєрами.

Поліція не втручається, на місці працюють пожежники.

Близько 15 години мітинг завершився. Наступну акцію анонсували на 9 березня.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, у Львові люди зібралися на мітинг, щоб підтримати Сергія Стерненка.