Захисники Маріуполя дають брифінг із заблокованої “Азовсталі” (онлайн)

0
1130
Командир полку «Азов» Денис «Редіс» Прокопенко та заступник командиру полку Святослав «Калина» Паламар дають брифінг з маріупольського заводу «Азовсталь», який продовжують захищати українські бійці.

Hromadske транслює брифінг.

Про ситуацію станом на зараз

Ведуть інтенсивні обстріли «Азовсталь». Лише за ніч ми нарахували 25 вильотів, зокрема трьох стратегічних бомбардувальників. Працюють танки, міномети, снайпери, піхота намагається штурмувати.

За останні три дні евакуювали цивільних. Чи всіх евакуювали? Ми не можемо сказати.

Ситуація на «Азовсталі»

російські війська прорвались на територію «Азовсталі» у блокадному Маріуполі 4 травня — попри заяви росії, що завод вирішили взяти в облогу, а не штурмувати. Між українськими бійцями та окупантами тривають важкі бої.

У цей час Україна та росія за підтримки ООН домовились про евакуацію цивільних, які ховались у бомбосховищах заводу. Евакуація розпочалась 1 травня, а 7 травня українська влада повідомила про те, що вдалося вивезти всіх жінок, дітей та літніх людей.

Зеленський оголосив про підготовку евакуації з «Азовсталі» поранених та медиків. А виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський 27 квітня розповідав, що на заводі понад 600 поранених військових.

Захисники Маріуполя неодноразово звертались до української влади та світової спільноти, наголошуючи, що у бійців є проблеми з їжею, водою, ліками, боєприпасами.

Активісти й низка неурядових організацій створили петицію до ООН і лідерів країн світу із закликом врятувати українських бійців та цивільних із заводу «Азовсталь», застосувавши процедуру екстрадиції.