Загальна мобілізація: коли та де на Львівщині можуть вручати повістки

0
5675
фото ілюстративне

Із початком повномасштабного російського вторгнення в Україні оголошено загальну мобілізацію. По всій країні чоловікам призовного віку роздають повістки, що зобов’язує їх з’явитися у військкомат для наступного несення військової служби або ж підтвердження непридатності.

Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко у коментарі Tvoemisto.tv повідомив, кому найперше вручають повістки та де це можуть робити.

«Сьогодні у нас проблем з мобілізацією немає. Повістки вручаємо громадянам віком від 18 до 60 років. Наразі стараємося юнаків до 25 років не призивати, залишати їх на призов в останню чергу. Поки у нас вистачає ресурсу, призиваємо найперше старших сформованих громадян. Із врученням повісток теж проблем немає, люди приходять, у нас все добре», – зауважує головний військовий комісар Львівщини.

На сьогодні немає правил, де та коли потрібно роздавати повістки. Олександр Тіщенко підкреслив, що отримати її чоловік призовного віку може перебуваючи в будь-якому місці – вдома, на роботі, в дорозі, на блокпості та у будь-який час.

«Повістки вручають згідно з нашою картотекою призовників. Там вказані всі, хто перебуває на військовому обліку та є придатними до військової служби. Якщо чоловік каже, що він непридатний, але упродовж 10 років не прийшов у військкомат і не сказав, що він хворий, то ми цього не знаємо. Є порядок, що у разі зміни сімейного стану, зміни стану здоров’я він зобов’язаний прийти у військкомат і про це попередити. Після вручення повісток кожного скеровують на проходження ВЛК, де визначають, чи людина придатна для військової служби», – пояснює військовий комісар.