“За декілька днів до загибелі познайомив кохану з батьками”: історія героїчної загибелі воїна на Донбасі

0
1861

4 липня у лікарні міста Курахове помер 25-річний Едуард Лобода (позивний “Фугас”), який служив у 24 окремій механізованій бригаді імені Короля Данила. Напередодні він підірвався на встановленій ворогом міні російського виробництва, оснащеній найсучаснішими датчиками руху.

“Разом із побратимами Едуард Лобода забезпечував прикриття проміжків, де передбачалася дія диверсійно-розвідувальних груп противника. Протягом останнього місяця противник невеликими групами проникав у Мар’їнку, встановлюючи міни на маршрутах, якими пересувались як військові, так і цивільні. Група військових, яку очолював старший солдат Лобода, обрала правильний рубіж для протидії, що дало змогу унеможливити проникнення ворожих диверсантів”, – так розповідають про обставини, які передували загибелі “Фугаса”, у 24 ОМБр.

Але група Лободи таки наштовхнулася на залишений ворогом “подарунок”. Тоді, зазначають у бригаді, Едуард врятував своїм побратимам життя, прикривши їх від вибуху і прийнявши весь удар на себе.

Внаслідок потужного вибуху Едуардові відірвало кінцівки. З надскладними травмами його було доправлено до лікарні.

Боєць дуже хотів жити. За ніч його серце 5 разів зупинялося – і кожного разу курахівським лікарям вдавалося запустити його знову. А в Дніпрі, у лікарні імені Мечникова, група найкращих хірургів усю ніч чекала, доки пораненого воїна вдасться стабілізувати й доправити до них. Не дочекалися. На ранок хлопець помер.

Едуард Лобода народився 2 січня 1994 року у селі Підопригори Лебединівського району Сумської області. Після закінчення школи вступив до Сумського університету на історичний факультет. Втім, не закінчив його.