Українці тепер платять за комуналку в рази більше, НБУ все порахував, цифри приголомшують.
Вартість тарифів за опалювальний сезон 2018-2019 суттєво зросла. Усі українці відчули на собі здорожчання комунальних послуг. Основний період підняття цін на опалення, гарячу та холодну воду, каналізацію і телефонні послуги припав на січень 2019 року.
“Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися (до 18,7% г / г у порівнянні з 18,0% г / г у грудні 2018 року). У січні очікувано підвищилися тарифи на опалення, постачання гарячої та холодної води, каналізацію, телефонні послуги та збільшилися акцизи на тютюнові вироби“, – заявили в регуляторі.
В НБУ також окремо виділили подорожчання цін на залізничний транспорт. За квиток на потяг доведеться викласти на 20,8% більше, ніж було до цього. Відповідно до думки аналітиків, такого роду зростання цін пов’язане скоріше з подорожчанням додаткових послуг.
“Вартість квитків зростає насамперед внаслідок зростання цін на додаткові послуги”, – уточнили в НБУ.
Відомо, що 26 лютого Національна комісія по регулюванню цін у сферах енергетики і комунальних послуг ухвалила рішення про зміну тарифів на холодну воду. Ціни зростуть відразу для 10 комунальних підприємств в ряді областей.
У січні стало відомо, що уряд почав підготовку підвищення тарифів на газ для населення до ринкової вартості. За допомогою зрівнювання тарифів відбудеться скасування газових спецобязательств PSO. Після прийняття відповідної постанови газ для побутових споживачів подорожчає на 22%.
Українські аналітики стверджують, що ніяких знижень тарифів на газ для побутових споживачів ні до, ні після виборів населенню України очікувати не слід – в бюджеті більше немає коштів субсидувати газовидобувні компанії. Так, варіант зниження тарифів на імпортний газ взагалі не розглядається – це занадто дорого обійдеться для бюджету. При такому сценарії зниження цін можна буде забезпечити лише за рахунок передачі населенню українського газу за особливим тарифом, однак і для цього кроку ресурсів у держави немає.