З України стане важче потрапити до Європи: що необхідно знати

0
7402

Консульство Угорщини в Ужгороді попередило охочих відвідати країни Євросоюзу про посилення контролю на пунктах перетину кордону. Відповідно, час очікування в черзі може зрости. Більш ретельно будуть перевіряти багаж всіх подорожуючих.

Такі жорсткі міри пов’язані з недопущенням на територію ЄС харчових продуктів, органічної продукції, засобів захисту рослин та тварин тощо, які не мають відповідних сертифікатів. Це робиться для запобігання потраплянню на територію ЄС шкідників, що здатні спричинити економічні та екологічні збитки.

Національна сільськогосподарська палата Угорщини повідомила про те, що згідно з Регламентом 2017/625 Європейського парламенту та Ради Європи буде максимально обмежено імпорт рослинної продукції без відповідних сертифікатів.

Передбачається спільне проведення контролю на великих пунктах пропуску митними органами разом з представниками фітоінспекції. Детальний список заборонених для перевезення на територію Угорщини продуктів буде оприлюднено наприкінці року.

Раніше такі обмеження поширювалися лише на м’ясну продукцію у зв’язку з високим ризиком розповсюдження африканської чуми свиней.