Юрій Михальчишин: “Є більша проблема-ганебна капітуляція, яку гарно подадуть в обгортці з назвою “мир”

0
1169

Нещодавно, під час Маршу тисячоліття Української Держави, який відбувався у Львові 30 червня, Юрія Михальчишина, відомого львівського політичного діяча, представили як кандидата-мажоритарника у 115 окрузі міста Львова на дострокових парламентських виборах.

“Цинічний Львів” вирішив поспілкуватись із кандидатом у народні депутати, щоб з’ясувати, на яких потребах суспільства Юрій Михальчишин робить акценти у своїй передвиборчій програмі та яких дій варто очікувати від, можливо, майбутнього народного обранця.

Ви вже балотувались як депутат-мажоритарник 7 років тому. Чим відрізняється ваше бачення політичної ситуації 2012 року від цьогорічної?

Тогочасна проблема була дуже чітко окреслена – спільна боротьба з режимом Януковича, який у той час переходив до відкритої проросійської політики. Згадаймо, саме тоді ратифікували сумнозвісні Харківські угоди, які де-факто позбавили нас суверенітету над Севастополем. Тоді приймали ганебний закон “Ківалова-Колесніченка”, що утверджував русифікацію українського інформаційного простору.

Сьогодні маємо дещо іншу ситуацію, та все ж є те, що їх об’єднує – загроза проросійського реваншу. Мова йде не лише про поновлення колишніх регіоналів на посадах у “новій” владі. Є проблема й глобальніша: поворот України на рейки повністю проросійського курсу, шляхом ганебної капітуляції, яку красиво подадуть в обгортці з надписом “мир”.

Насправді ж це буде узаконення федералізації держави під приводом повернення так званих ДНР та ЛНР в конституційно-правове поле України. Окрім цього, це знову ж таки русифікація – скасування мовного закону і встановлення російської мови як другої державної де-факто.

З чим зараз Юрій Михальчишин йде в політику?

Як на мене, основною метою кандидатів-мажоритарників сьогодні має бути не господарка, а бажання уникнути проросійського курсу, про який я вже згадував.

Це не має бути людина, яка просто вибиватиме кошти з державної бюджетної годівниці для свого округу. Це робота Міністерства фінансів і врешті-решт Міської ради та мера міста.

Для мене особисто, проблематика господарства зараз є другорядною. Важливіше представити інтереси громадян на ціннісному рівні, щоб ми не опинилися в меншості, через диктатуру псевдо більшості на чолі з Зеленським, що як троянський кінь, прагне скоротити обсяг наших конституційних прав, демонструючи якісь елементи народовладдя та федералізуючи державу, яка вкінці-кінців завершиться розпадом.

Тому цьогоріч основною моєю програмною засадою буде боротьба з загрозою загальнодержавного порядку.

А якщо говорити окремо про виборчий округ, які плани маєте?

Якщо говорити про проблеми Сихова, як флагману нашого округу, то це, власне кажучи, ідея мораторію на подальше будівництво там комерційної інфраструктури. Це вирішення питань із забезпечення інфраструктури соціальної: садочки та школи, громадські простори та об’єкти культурної сфери.

Та якщо говорити про проблеми округу в цілому, то це проблема інфраструктурного колапсу, який характерний зараз для міста. Це непродумана система світлофорів та організація дорожнього руху, яку здійснюють не профільні фахівці, а так звані “урбаністи”. Здійснюють вони її  бездумно та, на мою думку, з абсолютно яскравою корупційною складовою через систему відкатів при проведені відповідних дорожніх робіт.

У цілому, цей округ, як і решта Львова, поступово перетворюється на острів  у океані, який відрізаний від центральної частини міста. Це хочеться змінити. І тут йде мова як про управлінські рішення, так і про зміну філософії підходу до правління на рівні міста.

Щодо львів’ян, виборча кампанія вже розпочалась, відбуваються зустрічі з виборцями. Які настрої панують серед жителів міста Лева, адже, факт залишається фактом, за чинного президента проголосувало близько 25% жителів Львівщини.

Під час особистого спілкування з мешканцями сихівського округу, я, чесно кажучи, дотепер не зустрів жодного прихильника президента Зеленського. Можливо, вони вдало маскуються (сміється), а можливо, настрої львів’ян в цілому змінюються.

Перші кроки нової команди продемонстрували не прийнятні для галичан орієнтири. Тому тепер відбувається процес психологічного відмежування від цих позицій: люди роблять вигляд, що не мали жодного стосунку до обрання цієї кандидатури своїм президентом, а дехто відверто соромиться свого вибору.

Декларуючи антикорупційну боротьбу та оновлення влади, Зеленський уже встиг зробити низку кадрових помилок, здійснивши одіозні кадрові призначення. Крім цього, зробив низку неоднозначних зовнішньо-політичних заяв та безпекових рішень, зокрема відведення військ від станиці Луганської. Багато львів’ян, зокрема учасники бойових дій, сприймають такі дії як початок капітуляції. Це дуже погані кроки, спрямовані на одностороннє послаблення наших позицій.

Якщо ви вже згадали про учасників бойових дій, то що ви зможете запропонувати їм вже в якості народного депутата?

Оскільки я сам є учасником бойових дій, то розмовляю однією мовою зі своїми побратимами. Через це проблематику будую не навколо традиційних тем соцзахисту, а навколо загрози, яка нависає над усіма ветеранами війни.

Таким дамоклевим мечем є реваншисти та російська п’ята колона. Вони прагнуть перетворити українських захисників у військових злочинців, трактуючи російсько-українську війну як внутрішній громадянський конфлікт. Коли вони говорять про те, що наші хлопці завдали збитків цивільному населенню Донбасу та зруйнували інфраструктуру, то зображають їх ледь не паліями війни.

Учасники бойових дій є захисниками державності та конституції, тому загроза їх кримінального переслідування є реальною.

Як можна зарадити цій проблемі?

Перша моя ініціатива – законодавчий акт, який унеможливить кримінальне переслідування учасників бойових дій. Це вкрай важливо і потрібно створити бодай правову гарантію для воїнів.

Друга ініціатива – відновлення справедливості щодо військових в’язнів, яких позбавили волі незаконно за вчинення низки злочинів, що є не до кінця з’ясовані. Велика кількість таких не скоювала злочинів з корисливих мотивів. Ми повинні ставитись з повагою до наших захисників, тому моя друга законодавча ініціатива стосується амністії таких військовослужбовців або їх звільнення.

Третя ініціатива має характер виключно місцевий, львівський, бо у інших містах цій проблемі приділяють значно більше уваги. Мова йде про будівництво безкоштовного житла для учасників бойових дій.

Андрій Садовий декларує абсолютно абсурдну позицію нібито “відсутності у Львові вільних земельних ділянок для зведення будинків”.

Втім, площі для будівництва елітних котеджів та фешенебельних віл знаходяться легко, навіть в центрі міста. Вони просто притримуються, як ласі шматки, для втілення власних корупційних схем?

Всього-навсього один будинок на три під’їзди у віддаленій частині Львова не може забезпечити житлом усіх ветеранів війни з міста Львова. Їх у нас є кілька тисяч і всі вони мають рівні, гарантовані конституцією права, зокрема і в отримані житла.

Говорячи про військових, згадаємо і ще одну тему. Яким є ваше ставлення до надання громадянства іноземним учасникам бойових дій?

Серед авторів цього законопроекту є мої друзі – народні депутати Андрій Білецький та Олег Петренко. Вони лобіювали його впродовж останніх двох років. Надзвичайно важко законопроект просувався кулуарами ВРУ, але проштовхнути його таки вдалось весною цього року. Вже цього року він нарешті набув чинності. Ба більше, 14 іноземців вже отримали цей довгоочікуваний статус.

На відміну від попередніх необґрунтованих рішень про надання громадянства іноземним урядовцям, які здійснювали “реформи”, зокрема у внутрішніх справах, це рішення є доцільним.

Ці люди у потрібний Україні час прийшли на допомогу, продемонстрували свої навички та вміння та врешті-решт ризикували своїм життям. Звісно, вони повинні отримати визнання і право вважатись громадянами нашої держави, бо стояли в одних рядах з нами, українцями.

Ви балотуєтесь від Обєднання націоналістів на базі ВО “Свобода”. Якщо подивитись на електорат “Свободи”, то це зазвичай старше покоління. Ви відомі серед молодіжного кола, де вас навіть називають Юрком Михальчишином. Українська молодь в більшості проголосувала за Зеленського. Як ви комуні куєте з молодими людьми, що ви пропонуєте їм?

Справа в тому, що останні 5 років ми були надто зайняті війною. Це трішки не дозволяло нам в повній силі працювати з громадою. Повертаючись до проблематики боротьби з антиукраїнськими силами, ми розуміємо, що без опори на молодь вона не може бути успішною апріорі.

Тому зараз я відновлюю проведення своїх лекцій, на яких обговорюються різні теми: починаючи від геополітики та закінчуючи соцзахистом. Вони користуються доволі непоганим рівнем популярності серед молодих львів’ян, бо у залах зазвичай панує дуже жвава атмосфера: виникає багато питань від слухачів, на лекціях ми спілкуємось.

На основі цього спілкування вже формується таке неформальне середовище. Це націоналізм 21 століття: молоді фахівці, молоді менеджери, молоді службовці, підприємці та працівники бюджетної сфери. Найголовніше – вони цілком чітко зберігають вірність національним традиціям, з опорою на консервативні цінності. В сучасному динамічному світі, вони вже сьогодні працюють і змінюють Україну власними руками, не бажаючи нікуди звідси емігрувати.

Це і є та база, на якій ми будуємо нашу програму комунікації з молоддю. Якщо мова йде зокрема про Сихів, то ми плануємо відновити діяльність наших спорт-клубів, організувати курси військової підготовки. Це важливо, адже державних ресурсів наших, на правду, не вистачає. Територіальна оборона в нас також запущена. Ми потребуємо готових до бою молодих українців та українок. Ми, що побували самі в зоні бойових дій, можемо організувати дійсно професійні вишколи для молодих львів’ян.

Кого ви вважаєте найбільшим своїм конкурентом на своєму виборчому окрузі?

Як на мене, старт кампанії був на одному рівні. Можливо, тому, що це не пік політичної активності львів’ян. Адже літні місяці відзначаються спадом політичної зацікавленості громадян.

Я не виокремлюю жодних кандидатів-конкурентів. Та наголошую, що серед них є лише один учасник бойових дій, який точно знає, що робити з безпековим сектором держави. А це повторюсь, на мою думку, є ключовим у формуванні нашого оборонного потенціалу. Тому я думаю, що мій досвід, який я отримав у СБУ та в спецпідрозділі НацГвардії, є незамінним в формуванні чіткої стратегії оперативних, радикальних і докорінних рішень, які зможуть відвернути катастрофічний сценарій.Тут точно не допоможуть бізнесмени чи з люди з так званого “громадянського середовища”, які ніколи не займались конфронтаційною політикою, які виросли в тепличний умовах громадського активізму пореволюційних років, які ніколи не стикались з репресіями антиукраїнських правоохоронних органів. Це люди, які точно не зможуть стати на шляху проросійському реваншу. А я вважаю, що такий потенціал в мене є і він підтверджений справами.

Ви вже балотувались на посаду міського голови 2010 року. Сьогодні в певних колах існує думка, що зараз фактично стартувала ваша мерська кампанія. Чи плануєте ви взяти участь у майбутніх виборах?

Я не приховую, що такий варіант є цілком імовірним. Не через наявність у мене особливих амбіцій, а через те, що як львів’янин, відчуваю, що наше місто стає все менш комфортним. Воно орієнтується на якісь туристичні індустрії й ігнорує потреби мешканців. Мені це не подобається.

Простий приклад: я приїжджаю весною до Львова з Маріуполя і в мене враження, що вулиці Львова прибирають гірше ніж вулиці Маріуполя. Я чую на вулицях Львова більше російської мови ніж на вулицях Крематорська. Я бачу закорковані транспортні артерії і бездумне житлове будівництво бетонних коробок, які руйнують життєвий простір львів’ян.

Це все пішло якимось не тим шляхом і це потрібно кардинально змінювати. Тож в цілому, я не виключаю участь у такій боротьбі з метою запропонувати жителям Львова альтернативу, яка є протилежною до нинішньої згубної для міста політики.

Юрій Михальчишин – політичний діяч,  Народний депутат України VII скликання.  Офіцер окремого загону спецпризначення «Азов» НГУ. До 2014 року був членом ВО “Свобода”. Цьогоріч бере участь у парламентських виборах як кандидат-мажоритарник у 115 окрузі міста Львова – Сихівський та частина Личаківського району.

Цитата героя інтерв’ю:
“Наша бандерівська армія перейде Дніпро, перейде Донецьк, і викине ту синьожопу банду, яка сьогодні узурпувала владу, з України” (2011 рік).

                                                                             Підготувала: Наталка Попадинець